Fatih Erbakan Kongre öncesi SABAH’a konuştu

Giriş Tarihi: 26.4.2014 22:46 Güncelleme Tarihi: 27.4.2014 02:26

4 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Saadet Partisi kongresinde Genel Başkan adayı olan Fatih Erbakan, Kamalak’ın Cemaat tarafında görüntü vermesinin 30 Mart seçimlerinde oy kaybına neden olduğunu söyledi.

4 Mayıs Pazar günü 5. Olağan Kongresi'ne hazırlanan Saadet Partisi'nde olağanüstü günler yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile yaşanan tartışmalı sürecin ardından kurulan Necmettin Erbakan Vakfı'nı kuran Fatih Erbakan'ın yeni parti çalışması hazırlığı içinde olduğu iddia ediliyordu.

Geçtiğimiz hafta, 4 Mayıs'taki kongrede Saadet Partisi'nin Genel Başkanlığına aday olacağını açıklayan Fatih Erbakan SABAH'a konuştu: -Fatih Bey Saadet Partisi'nin geleneğinde birden fazla aday, fazla rastlanılmayan bir durum. Neden aday olmaya karar verdiniz?

Milli Görüş hareketinin bir ferdi olarak milletimizin asırlardır sahip olduğu dünya görüşü ve değer ölçülerinin oluşturduğu bir anlayışla ülkeme, milletime ve İslam Alemi'ne hizmet etmek istiyorum. Milli Görüş anlayışına göre biz kendimiz seçimle işbaşına gelinen alanda görev istemeyiz. Bizim anlayışımızda "görev istenmez, verilir" Bu görevi seçme yetkisi olanlar tevdi ederler.

PARTİ YÖNETİMİNDEN GÜÇLÜ İSİMLER BENİ DESTEKLİYOR

-Parti içinde sizi kimler destekliyor?

Bu noktada Yüksek İstişare Kurulu üyelerimizden, Kurucular Kurulu Üyelerimiz'den ve Genel İdare Kurulu Üyeleri'mizden Milli Görüş hareketi'nin önde gelen isimleri bendenizi bu göreve uygun gördüklerini belirttiler. Bu isimler arasında Fehim Adak, Ahmet Tekdal, İsmail Müftüoğlu, Sacid Günbey, Arif Ersoy, Mehmet Bozgeyik bulunmaktadır. Buna ilaveten Milli Görüş hareketine mensup olan kitleler ve delegelerin isteği ve yoğun baskısı üzerine "bize verilecek her görevi bütün güç ve imkânlarımı kullanarak yapacağımı" kendilerine arz ettim. Karar onlarındır. Biz teşkilatımızın, camiamızın kahir ekseriyetinin istek ve iradesine karşı direnemeyiz. Bize davamız uğrunda bir görevde ihtiyaç duyuluyorsa bundan kaçamayız.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Erbakan Kongre öncesi SABAH’a konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN