Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ayasofya" takiyyesi!

AK Parti'den istifasından sonra Meclis oturumlarına neredeyse hiç katılmayan Burdur Bağımsız Milletvekili Dr. H. Hami Yıldırım'ın "Ayasofya Camii olsun" teklifine AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan'dan tep ki geldi.

Giriş Tarihi: 2.5.2014 19:49 Güncelleme Tarihi: 2.5.2014 20:35
Burdur Bağımsız Milletvekili Dr. H. Hami Yıldırım'ın, Ayasofya'nın, 'Ayasofya Camii' adıyla, cami olarak yeniden ibadete açılması için kanun teklifi vermesi üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, "milli egemenliğin tecelli ettiği TBMM çalışmalarına neredeyse hiç katılmayan bir milletvekilinin,
Ayasofya Camii'nin ibadete açılması için Kanun Teklifi vermesi, tabiri caizse rol çalmaktır, takiyye yapmaktır" diyerek yorumladı.

Turan'ın açıklamaları şöyle;

Millete komplo kuranlarla birlikte hareket eden, AK Parti'den istifasından sonra milli egemenliğin tecelli ettiği TBMM çalışmalarına neredeyse hiç katılmayan bir milletvekilinin, Ayasofya Camii'nin ibadete açılması için Kanun Teklifi vermesi, tabiri caizse rol çalmaktır, takiyye yapmaktır.

Nitekim, 1934 yılında numarası olmayan, Resmi Gazete'de yayımlanmayan, orjinali muhafaza edilmeyen bir 'Kararname' ile ibadete kapatılan Ayasofya Camii'nin tekrar ibadete açılması için yasal bir düzenlemeye kesinlikle ihtiyaç yoktur.

Kadim bir medeniyetten beslenen AK Parti döneminde ibadete açılan Trabzon Ayasofya Camii gibi, İznik Ayasofya Camii gibi, bir çok insanımızın rüyasını süsleyen İstanbul'daki Ayasofya Camii de hiçbir yasal işleme gerek olmaksızın ibadete açılabilecektir.

AK Parti'de olduğu süre içinde, Ayasofya'yı hiç bir istişare ve Grup toplantısında dile getirmeyen malum milletvekilinin söz konusu Kanun Teklifi, adeta istifası nedeniyle kendisine yönelik oluşan büyük tepkiyi azaltmak adına atılmış bir adımdır. Bu tavır, siyasi ahlak ilkeleriyle hiç bir şekilde bağdaşmamaktadır. Samimiyet herşeydir!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ayasofya" takiyyesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN