Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Soma açıklaması

Giriş Tarihi: 13.5.2014 21:17 Güncelleme Tarihi: 13.5.2014 22:59
Başbakan Erdoğan Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasıyla ilgili ilk kez konuştu.

Başbakan ErdoğanErdoğan, 'Tüm ailelere sabırlar diliyorum. AFAD başta olmak üzere kömür işletmelerinin ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki saatlerde daha net bilgiler ve gönlümüzü ferahlatacak haberler alırız' dedi.

Başbakan Erdoğan, Haber Kameramanları Derneği'nin etkinliğinin açılışında Soma'daki maden kazası ile ilgili konuştu. Erdoğan, "Ocaktaki kardeşlerimizle ilgili çıkarma çalışmalarımız devam ediyor. Bir kısmı çıkarıldı, bir kısmı devam ediyor. Ölen kardeşlerimin ailelerine sabırlar diliyorum. Haberi alır almaz bölgedeki tüm birimlerimizle kurtarma çalışmalarımız başlatılmış durumda. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanım ve Balıkesir ile Manisa milletvekillerim bölgeye intikal ediyor. AFAD başta olmak üzere ekipler çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah önümüzdeki saatlerde daha net bilgiler ve gönlümüzü ferahlatacak bilgiler almayı umuyoruz" dedi.

"BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOK" DİYORLAR AMA...

"Bu ülkede basın özgürlüğü yok" ama nasıl oluyorsa her gün manşetlerden ve ekranlardan Başbakan'a hakaret edilebiliyor, sınırsızca. Bu ülkede bir diktatör olduğu iddia ediliyor. Ama her nasılsa medyada bu çirkin kavram özellikle sonsuz, sınırsız özgürlük biçimde kullanılabiliyor."

AMERİKA'YI ELEŞTİRDİ DİYE BEYAZ SARAY'A GİRİŞİ YASAKLANDI

"Arkadaşlar inanın Batı ülkelerinde böyle bir tavrı göremezsiniz. Zaten göremiyorsunuz. Amerika'da Helen Thomas (bu duayen bir gazetecidir) ülkeyi eleştirdiği için işinden kovuldu, Beyaz Saray'a girişi yasaklandı.

TRT HAMGBURG OLAYLARINI GÖSTERDİ DİYE KABLOLU YAYINDAN ÇIKARILDI

"İşte Almanya'da Hamburg olaylarını gösteriyor diye TRT kablolu yayından çıkarıldı. Daha birkaç gün önce İngiltere'de bir Twitter kullanıcısı hakkında hapis kararı verildi. Yine İngiltere'de telekulak skandalına karışan 50 kadar gazeteci tutuklandı, sorgulandı. Bu olayın ardından sahibi gazeteyi kapattı."

HİÇBİR ÜLKE ÜLKEMİZ KADAR HEDEF YAPILMIYOR

"Bunlar dünyanın her yerinde oluyor. Ama hiçbir ülke bizim ülkemiz kadar hedef yapılmıyor. Acımasızca eleştirilmiyor. İsrail'i basının özgür olduğu ülkeler kategorisine alan uluslar arası kuruluşlar, bizim ülkemizi özgür olmayan ülkeler kategorisine alabiliyor."

BUNLARI GÖSTEREREK TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRMEK HAKKANİYETE SIĞAR MI?

"Hapisteki gazeteciler ithamını bugün bir kez daha açıkladım. 44 kişi hapiste diyorlar. Doğrusu şudur arkadaşlar; mesleğini gazeteci olarak beyan eden 19 kişi tahliye edildi. 6 kişi tutuklu yargılanıyor, 18 kişi de hüküm giymiş durumda. Hüküm giyenler neden biliyor musunuz? Banka soymaktan, polis katletmek, bombalı saldırı yapmak, evrakta sahtecilik yapmak gibi suçlardan hüküm giydiler. Şimdi bunları göstererek Türkiye'yi eleştirmek hakkaniyete sığar mı? Bu ülke hepimizin ülkesi. Hepimiz aynı topraklar üzerinde, aynı, ortak kaderi paylaşıyoruz. "Türkiye'de basın özgür değil" diyenler, dikkatinizi çekiyorum sadece şahsımı, partimi, hükümeti değil, 77 milyon aziz milletimizi de zan altında bırakıyor, bu ülkeye topyekûn haksızlık yapıyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Soma açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN