Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çıkarılan madenci ölümden kurtuluşu anlattı

Maden ocağından kurtulan işçilerden Özcan Cüce dehşeti anlattı. Cüce, aşağıda amirlerin yanlış yere yönlendirdiğini, kirli havaya doğru gidenlerin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 14.5.2014 10:32 Güncelleme Tarihi: 14.5.2014 10:33
Kazazede işçi o anları bir televizyon kanalına şöyle anlattı:

Havayı kestim, basınçlı havalar var, onları kestim, maskeleri taktık. Havada 3 saat 4 saat öyle durdum. Öleceğimi düşündüm. Dua edip durduk. Yapacağımız başka bir şey yoktu. Ölenler yanımızdaydı, amirler yanlış yere yönlendirdi hep. Havanın geldiği yere yönlendirdi. Havanın geldiği yöne yönlendirince komple kaldılar içinde.

İleri geri kaçanlar kaçtı. O şekilde kurtuldular. Geriye dönüyorlar, geldikleri istikamete dönenler bir kısmı böyle kurtuluyor. Bu tarafa gelenler kurtulamıyor.

ARKADAŞLARA DEDİM Kİ GİTMEYİN

Ocaktan çıkıyorduk hava çıkışına denk geldik, pis havaya denk geldik. Denk gelince maruz kaldık, ne ileri ne geriye. Ortada mahsur kaldık. Telefonlar çekmiyordu, gidebilecek olduğumuz bir yer yok. İleri geri. Biz tekrar geriye döndük, havalandırmaya döndük, öyle çıktık yukarı.

MADENCİLER ÖLÜMDEN BÖYLE KAÇTI

Havanın önüne attım kendimi, havayı kestim öyle durdum. Benim yanımdan 15-20 arkadaş geçti. Dedim ki arkadaşlara dumanın üzerine gidiyorsunuz, gitmeyin. Temiz bildiğiniz bir yer varsa öyle gidin, yoksa gitmeyin. Bir tek ben kaldım havanın önünde. Sonra hepsi yığıldı kaldı. İşçi arkadaşlarının ölümünü gördüğünü de aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıkarılan madenci ölümden kurtuluşu anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN