Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'yi ağlatan çizim

Soma'daki faciadan sağ kurtulan bir işçinin "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin." sözleri sosyal medyada çok konuşuldu. Bir ilkokul öğrencinin babasını resmettiği bu çizim de sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı "Madene tekrar inecek misiniz?" sorusuna yürek yakan yanıt: "Girmeliyim… Bankaya kredi borcum var."

Giriş Tarihi: 14.5.2014 02:55 Güncelleme Tarihi: 14.5.2014 10:21
Türkiye yaşanan maden felaketinde, mahsur kalan işçilere, ölenlere ve geride bıraktıkları gözü yaşlı ailelere ağlarken, ilkokula giden bir çocuğun madende çalışan babasını resmettiği bu çizim sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Madene tekrar inecek misiniz?
Soma'daki faciadan sağ kurtarılan bir maden işçisi NTV'nin canlı yayınında madende yaşadıklarını anlattı. İşçi, "Madene tekrar inecek misiniz?" sorusuna ise yürek yakan bir yanıt verdi: "Girmeliyim… Bankaya kredi borcum var."

"Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin"

Ayrıca madenden yaralı kurtarılan bir işçinin ambulansa bindirilirken "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin." demesi sosyal medyada çok konuşuldu.İŞTE O TWEETLERDEN BAZILARI

kadriye seçilmiş ?@kdrysclms
Gözyaşlarıma hakim olamadığım an işte sedye kirlenmesin çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kurban olsun size ya

Armağan Kozanoğlu ?@armagankozanogl
Yedirdiğin her lokma temiz , bırak varsın kirlensin sedye

Güzel KURŞUN ?@G_Kursun
Kurtarıldığında ambulanstaki sedyeye yatırılırken sedye kirlenmesin diye çizmesini cikarmaya kalkan emekci agabey, yureginden operim seni..!

Tezcan Temelkuran ?@TezcanTezsam
AMBULANS'A BİNEN MADENCİMİZ SEDYE KİRLENMESİN DİYE ÇİZMELERİNİ ÇIKARIYORMUŞ BEN BUNA AĞLARIM , YANARIM EKMEK UĞRUNA ÖLENLERE

@BilgeDonucu
Ambulansa bindiginde sedye kirlenir diye ayagini uzatmaya cekiniyor.. Unutamayacagim bir goruntu daha..

selma kılıç ?@selma107
Madenden yaralı kurtarılan bir işçi ambulansa bindirilirken soruyor: "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin."mahvetti bu beni:((

duygu özsancak ?@duyguozs
Boğazım düğümlendi.. "Madenden yaralı kurtarılan bir işçi ambulansa bindirilirken soruyor: "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi ağlatan çizim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN