Gül: Nasıl gelişmiş ülkelerde yaşanmıyorsa...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Soma'da konuştu. Hayli üzgün görünen ve sesi titreyen Gül, "Nasıl gelişmiş ülkeler bu acıları yaşamıyorsa biz de almamız gereken tedbirleri alacağız" diye konuştu

Giriş Tarihi: 15.5.2014 14:17 Güncelleme Tarihi: 15.5.2014 15:24
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Manisa Soma'da Türkiye'nin en büyük maden faciasının yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.Gül maden ocağındaki incelemesinin ardından Soma'daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamalarından satırbaşları;

- Bütün vatandaşlarımın kardeşlerimin mekanları cennet olsun. Bütün milletimizin başı sağolsun. Şüphesiz ki maden ve yeraltında çalışmak, yeraltında rızık kzanmak için çalışmak, kazançların belki de en kutsalıdır.

- Şu anda elden gelen herşey yapılıyor. Şu an da kurtarma çalışmaları kesintisiz devam ediyor. İlk haber alındığından itibaren işin vahameti anlaşıldığı için devlet bütün imkanlarıyla seferber oldu.

ABDULLAH GÜL SOMA'DA DUYGULANDI...

NASIL GELİŞMİŞ ÜLKELER YAŞAMIYORSA...

- Maalesef kaybımız büyük. Her ailenin kaybı hepimizin kaybıdır. Bir kişi bir kişidir. Bir can bir candır. Acı büyüktür ve hepimizin acısıdır. Gerçekten çok büyük bir faciayla karşı karşıyayız. Bunun yaralarını sarmak için büyük bir dayanışma göstermemiz gerekiyor.

- Şüphesiz ki bu acıların yaşanmaması gerekir. Nasıl gelişmiş ülkeler bu acıları yaşamıyorlarsa artık biz de bütün kurallarımızı tekrar gözden geçirmeli, almamız gereken tedbirleri alacağız. DDK olarak tavsiyelerimiz var, eminim ki bunlar da ışık tutacaktır

- Şüphesiz ki bu acıları bir daha çekmemek için ne gerekiyorsa bunların hepsi yapılacaktır.

- Bu olayla ilgili hem idari hem diğer her türlü soruşturmalar başlamış, titizlikle muhakkak ki bunlar da devam edecektir.

Gül, konuşurken bir vatandaş "Bize yardım edin Cumhurbaşkanım" diye seslendi. Gül'ün bu sözler üzerine açıklama yaparken gözlerinin dolduğu ve sesinin titrediği gözlendi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül: Nasıl gelişmiş ülkelerde yaşanmıyorsa...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN