Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma'da defin işleminden kahreden yanlışlık

Giriş Tarihi: 16.5.2014 01:51 Güncelleme Tarihi: 16.5.2014 10:18
Kazada iki kardeşini kaybeden Sezai Yıldırım, "Cenazemizi tespit ettik, yanlış köyde defnetmişler" dedi.

Kınık'ta cenazelerin seyyar morgda yıkanıp araçlara konulduğu soğuk hava deposunun önü kalabalıktı. Tam 15 şehit veren Elmadere köylüleri ölen yakınlarının teslimini bekliyordu. Sezai Yıldırım iki kardeşini kaybetmişti faciada.

Yıldırım, "Cenazemizi içeride ceset torbalarının başındaki resimden teşhis ettik. 141 numaralı ceset. Savcı yanımdaydı. O cenazenin İvrindi Kayaba köyüne götürülüp defnedildiğini söyledi. Şok oldum. Aradım o köy muhtarını, defnettiklerini söylediler. Şimdi savcıdan izin kağıdı bekliyoruz, kardeşimi o mezardan çıkarıp, köyümüze götüreceğim, bırakamam orada. Bir cenazemiz de çıkarıldığı halde kayıp, nereye defnedildi bilmiyoruz. (Sonra bu cenaze bulundu) Nasıl böyle karışıklık oluyor? Ben kardeşimi tanımıyor muyum?" diyor.

Aynı köyden şehitlerin isimlerini sıralıyor, Sami Yıldırım, İlkay Yıldırım, Ahmet Güven, Doğan yıldırım, Hüseyin Kılınç, Bilal Ay, Turgut Yılmaz, Sezai Kılıç, Erol Uysal, hepsi de bacanağı, kayın biraderi, kardeşi, kuzeni. 7-8 senedir ocakta çalışıyorlardı, 2 ile 3 arasında çocukları var. Kamber Güven, oğlu Ahmet'in arkasında 4 çocuk bıraktığını söyleyerek gözyaşı döküyor, "Evlatlarımız gitti" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'da defin işleminden kahreden yanlışlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN