Twitter'da Alp Gürkan'ın bu yazısı konuşuluyor

Soma Holding Yönetim kurulu Başkanı Alp Gürkan'ın bir mason dergisinde yazmış olduğu yazı Twitter'da gündeme getirildi.

Giriş Tarihi: 16.5.2014 13:09 Güncelleme Tarihi: 16.5.2014 13:10
Soma faciasının ardından Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere bazı yayın organlarının toz kondurmadığı Alp Gürkan'ın Koç Grubu'na yakınlığı bilinmekteydi. Gürkan'ın ilişkileriyle ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı. Alp Gürkan'ın "Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği"ne ait 'Mimar Sinan' isimli dergide yayımlanan yazısı Twitter'da gündeme getirildi.

"MASONLUĞUN NURU"


Doğan Grubu'na ait gazeteler ve internet siteleri Soma'daki faciadan AK Parti'yi sorumlu tutan bir yayın politikası güderken, Soma Maden'in sahibi işadamı Alp Gürkan'ı sorgulamamıştı.

Bazı medya organlarının Alp Gürkan'ı görmezden gelen perspektifinden sonra, sosyal medyada "Alp Gürkan'a neden dokunulmuyor?" tarzında sorular soruldu ve Gürkan'a yönelik yaklaşım sorgulandı. Gürkan'ın sorgulanmaması 2000 yılında yayımlanan "Masonluğun Nuru" başlıklı yazısıyla da ilişkilendirildi. Twitter'da söz konusu yazıya ithafta bulunarak "Plaza gazetecilerinin patronun adını ağızlarına niye almadıkları anlaşıldı" şeklinde tespitler de yapıldı.

İşte paylaşılan o dergi:Kaynak: Stargazete.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'da Alp Gürkan'ın bu yazısı konuşuluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN