Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet'in yalan dünyası

Gezi'yle başlayıp 17 Aralık darbe girişimiyle rüştünü ispat eden Hürriyet'in yalan dünyası Soma faciasında da boş durmadı.

Giriş Tarihi: 17.5.2014 22:11 Güncelleme Tarihi: 17.5.2014 22:27
Başta Hürriyet olmak üzere Doğan medyasının bütün unsurları, Soma faciasının yaşandığı ilk andan itibaren halkı hükümete karşı bir kalkışmaya ikna edebilmek için her yolu denedi. Yazarı, televizyoncusu, editörü ve muhabiri, her türlü karanlık dedikoduyu yalan olduğunu bile bile sosyal medyada yaymak için elinden gelen çabayı gösterdi.

Soma halkını sokağa inmeye ikna edemeyince otobüslerle taşınan ve Soma'dan yeni bir Gezi çıkarmak için her türlü manipülasonu yapan, polisle çatışan provokatörleri, madenci ailesi gibi kamuoyuna yansıtmaya çalıştılar.

Bunlar da yetmeyince, Hürriyet önce "Başbakan göstericiye yumruk attı" diyerek paralel yapıyla elele dünyaya servise geçti.

Yumruk yalanı tutmayınca, Hürriyet'in hayal dünyası geniş editörleri, bu sefer de "Başbakan madenci yakınına tokat attı" dedi. Paralel organisyonun çarkları tekrar dönmeye başladı ama halktan beklediklerini alamayınca yine fikir değiştirdiler.

Şimdi de Başbakan, "Yuhlarsan tokadı yersin" dedi diyorlar. Bu son kararları mı bilemiyoruz!

Editörlerinin hayal dünyalarının genişliğine göre, videoları işlerine gelen yerden montajlayıp üzerine istedikleri altyazıları yazan Hürriyet'in yalanlarına biz artık yetişemiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet'in yalan dünyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN