Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işığa ulaştı ama çıkışa 10 metre kala nefesi bitti

Giriş Tarihi: 17.5.2014
Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden Erzurumlu Semayil Aktaş'ın öyküsü de çok dramatik... Memleketinde toprağa verilen Aktaş'ın dermanı çıkışa 10 metre kala tükendi ve oracıkta son nefesini verdi. Evli ve 3 çocuk babası olan 45 yaşındaki Semayil Aktaş emekli olduktan sonra çocuklarını okutmak için çalışmaya devam ediyordu.

ÖLÜMDEN İZİN KURTARDI
Maden faciasında Hüseyin Avkaş (45) ile 19 yaşındaki oğlu Ferhat Avkaş birlikte öldü. Avkaş'ın aynı madende çalışan diğer oğlu Fatih Avkaş (24) ise izinli olduğu için kurtuldu.

SOMA, AŞKINI KOPARIP ALDI

Soma'da meydana gelen faciada hayatını kaybeden Ordulu madenci İsa Sadan ise 6 Şubat'ta çocukluk aşkı Esra Gün ile sözlenmişti. Çift haziran ayında nişan, ağustos ayında ise düğün planlıyordu. Esra Gün hislerini ve yaşadığı üzüntüyü sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta şöyle anlattı: "İsa Sadan, sevdiğim gittiğin yerde rahat uyu. Bu gece benim uykum yok. En acısı da ne bilir misin? Allah'a emanet ol diyemeden hakkımı helâl ettim demek."

Talihsiz madenci Semayil Aktaş'ın oğulları Murat (16) ve Furkan (9) cenazede babalarının ardından gözyaşı döktü (altta sağda). Semayil Aktaş'ın (üstte) yakınları da "Yaralı kurtulan arkadaşı ile birlikte madenin dışına çıkmak üzereymiş. Ancak Semayil 10 metre kala dizlerinin üzerine düşerek vefat etmiş. arkadaşı ise sağ çıkmayı başarmış" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işığa ulaştı ama çıkışa 10 metre kala nefesi bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN