Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başbakan beni korudu'

Taner Kurucan'ın markette giriştiği provokasyonun yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kurucan da "Başbakan'dan özür diliyorum, bana vurmadı tam aksine korudu. Provokatif bir eylem" dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2014
Aydın Doğan medyasının Başbakan Erdoğan'a yönelik provokasyon yapmak için kullandığı "Başbakan bana yumruk attı" iddiasının sahibi Taner Kurucan, komplo ortaya çıkmaya başlayınca yan çiziyor. 3 günde 3 farklı açıklama yapan Kurucan, dün bir yerel televizyona çıktı ve "Başbakanımıza yönelik bir provokasyon var. Erdoğan bana vurmadı asıl beni korumalardan kurtardı. Özür dilerim" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan, 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği Soma'da, şehir merkezinde konuşma yapıp ayrılırken, provokatör bir grup tarafından protesto edildi.

DOĞAN MEDYASI: YUMRUK

Bu esnada bir markete giren Başbakan Erdoğan için Aydın Doğan'ın sahibi olduğu gazete ve televizyonlar, "Başbakan protestoculardan kaçıp markete sığındı" diye yazdı. Ardından da marketin girişinde, Taner Kurucan adlı gençle korumalar arasında yaşanan gerginliği, bulanık bir kamera görüntüsü eşliğinde, "Başbakan, kendisini yuhalayan madenciye yumruk attı" şeklinde haberleştirdi. Aydın Doğan medyası, Yeşil Portakal marketinin önünde yaşanan bu küçük gerilimi ve ne olduğu anlaşılmayan bulanık görüntüleri kısa süre sonra bir iftira kampanyasına dönüştürdü. Ardından, madenci olduğu beyan edilen Taner Kurucan, Kanal D'nin canlı yayınına çıkarıldı ve "Başbakan protestoculardan korunmak için korumaları tarafından markete sokuldu. Bir anda Sayın Başbakan'la yüz yüze geldim. Başbakan orada kalabalığa olan öfkesine hâkim olamayıp maalesef istem dışı bir hareketle bana bir yumruk vurdu. Kendisinden özür bekliyorum" dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ARKADAŞINA GÖNDER
'Başbakan beni korudu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN