Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydi Türkiye Soma'ya el ver

Giriş Tarihi: 19.5.2014
Soma'daki facianın ardından başlatılan yardım seferberliği, yurtiçinde ve yurtdışında çığ gibi büyümeye devam ediyor. Özellikle, Başbakan Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgeyle yürütülen dev kampanyada, Başbakanlığın açıkladığı hesap numaralarına yardım yağmaya başladı. Ayrıca, karınca kararınca herkes şehit madenciler için bir şeyler yapabilmek adına çaba sarf ediyor. İşte o kampanyalardan bazıları;
Hatay Milli Eğitim Spor 11 yaş futbol takımı oyuncuları, Soma'ya yardım için kumbaralarındaki harçlıklarını bağışladı.
Aksaray'daki Yunus Emre mahallesinin çocukları, yüzlerini siyaha boyayıp ellerinde 'Soma'ya Ağlıyoruz', 'Soma İçin El Ele' ve 'Madende Şehit Olan Babaların Çocukları İçin' yazılı dövizlerle babasız kalan Soma'daki akranları için para topluyor.
Muş'ta bir alışveriş merkezi (Ceylan), bir günlük gelirini Soma'daki maden faciasında yaşamını yitirenlerin yakınlarına destek olmak için bağışladı.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) İsviçre Başkanı Cesur Çıtak, yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.
İHH Sakarya Şubesi ve birçok STK'nın ortak olarak düzenlediği gecede, Soma'da ölen madenciler için dua edildi, yardım toplandı.
Bağcılar Meydan'da Soma'da yaşanan faciada hayatını kaybeden madenciler için dua edildi. Çok sayıda hatimin indiği dua programında Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Bu arada, GSM şirketleri Turkcell, Vodofohe ve Avea'nın başlattığı, "1866" SMS numarasına "Soma" yazarak 5 TL karşılığı bağışta bulunulan kampanya da yaygınlaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi Türkiye Soma'ya el ver
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN