Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma'da korkutan görüntü insan boyu yarıklar

301 işçinin hayatını kaybettiği Soma Holding'in işlettiği ikinci maden sahası olası bir facianın daha sinyallerini veriyor. Altında yüzlerce maden işçisinin çalıştığı maden sahası heyelan tehdidiyle karşı karşıya...

Giriş Tarihi: 19.5.2014 17:35 Güncelleme Tarihi: 19.5.2014 17:39
Adeta deprem olmuş gibi.Yol insan boyunu bulan yarıklarla dolu. Ve bu yolun altında çalışan yüzlerce maden işçisi var..

Tehlikenin adresi yine Manisa'nın Soma İlçesi...

Türkiye Kömür İşletmeleri uzun yıllar Kısrakdere bölgesini açık ocak olarak işletti. Kömürün tükenmesinin ardından sahada faaliyetlerine son veren kömür işletmeleri, bölgeyi Eynez sahasını işleten Soma Holding'e verdi. Firma bu alanda 'Ata Bacası' ve 'Işıklar İşletmesi' adlarında, birbirinin aksi yönünde 2 yeraltı işletmesi ve bir de kömür yıkama tesisi kurdu. Işıklar İşletmesi yaklaşık 2 yıl önce faaliyete geçti.

İŞTE OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER...İşletmenin çalışmaları ilerledikçe sahanın soma ve diğer maden ocakları ile bağlantısını sağlayan 3 kilometrelik 'Kısrakdere Elekyolu' olarak adlandırılan yolda göçükler meydana gelmeye başladı.

Yaklaşık 6 ay önce yoldaki yarıklar büyüdü. Bunun üzerine tedbir olarak yol trafiğe kapatıldı.. Ancak yeraltında çalışan maden işçileri unutuldu...

Madenciler Işıklar İşletmesi'ne ait olan galerideki patlatmaların tüm maden sahasını kapsayacak büyük bir heyelana ve göçüğe neden olacağından endişe ediyor..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'da korkutan görüntü insan boyu yarıklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN