Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onbinler Ayasofya'da sabah namazı kıldı

Giriş Tarihi: 1.6.2014

Ayasofya'nın camiye çevrilmesi için düzenlenen sabah namazı etkinliğine 10 binler katıldı. Namazı Kâbe imamlarından Şeyh Abdullah Basfar kıldırdı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Ayasofya'nın camiye çevrilmesi için "Seccadeni al da gel" sloganıyla "Sabah Namazında Ayasofya Camii'nde buluşuyoruz" etkinliği düzenledi. İstanbul'dan ve çevre illerden otobüslerle gece yarısından itibaren Ayasofya meydanında toplanan grup, burada sabah namazı vaktinin girmesini bekledi. Toplanan kalabalığa meydana kurulan platformdan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Halil İbrahim Kutluay dua etti. Ardından hafız Bayram Genç Kur'an-ı Kerim okudu. Polis de Ayasofya'nın bahçesine girilmemesi için güvenlik barikatları oluşturdu.

KADINLAR SAF TUTTU

Namaz vaktinin girmesiyle Kâbe imamlarından Şeyh Abdullah Basfar alana geldi. Basfar platforma çıkarak topluluğu selamladı. Meydanda toplanan erkeklerin arka tarafında kadınlar da namaz için saf tuttu. Daha sonra imam Basraf, cemaate sabah namazı kıldırıp dua okudu. Dua okurken ağlayan imam Basfar'ı görmek isteyen topluluk izdiham oluşturdu. Platforma çıkan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, namaz kılmaya gelen cemaate teşekkür etti. Kabe imamlarından Basfar ile birlikte platforma çıkan Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien de Kur'an-ı Kerim okudu. Kutluay'ın duasının ardından grup, "Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın" sloganları atarak dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onbinler Ayasofya'da sabah namazı kıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN