Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu'na tepki

Çatı adaya tepkilerini Twitter'da yazdılar.

Giriş Tarihi: 16.6.2014 15:46 Güncelleme Tarihi: 16.6.2014 17:21
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP lideri Bahçeli'ye çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önermesi CHP'de bazı tepkilere neden oldu.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, Twitter'da, "Yağmur'dan kaçınmak için bu çatının altına girilmez; bu çatı şakır şakır akar" dedi.

İstanbul Milletvekili Melda Onur da yine Twitter üzerinden, "Tamam arkadaşlar, kabul trollendik. Uzlaşı toplantısında talep edilen profile uymuyor" dedi.

Onur, şunları yazdı:
''TOPLU CEVAP: Ekmeleddin Ihsanoğlu adaylığı konusunda hiç bilgim yok. Ama son katıldığım uzlaşı toplantısında talep edilen profile uymuyor.

Tamam arkadaşlar, kabul trollendik... Ama çatı adayını ilk kez duyunca vekil dediğin de bir bocalar... Daha da yazmam O halde ben Milletvekillerine grupta yapılan ankette yazdığım aday isimlerimi açıklayabilirim artık: 1-Sami Selçuk 2-Altan Öymen''

"SİYASAL İSLAM'A AÇILMA DEVRİ"

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de, "İslam Örgütü eski başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı CHP'nin 'sağa açılma'sının bir devamı; şimdi 'siyasal İslam'a da açılma' devri" dedi.

"CHP KENDİSİNİ İNKAR EDECEK BİR GİRİŞİMDE BULUNMUŞTUR"


CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, partinin Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu için, "Cumhuriyet Halk Partisi, ilkelerine, ideolojisine, 90 yılı aşkın mücadelesine ters düşen bir Cumhurbaşkanı adayı ile kendisini inkar edecek bir girişimde bulunmuştur." dedi.

Nur Serter'in açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanı adayı ile kendisini inkar edecek bir girişimde bulunmuştur.

CHP çizgisinde siyaset yapmanın ürkekliği içinde, çözümü İslamcı siyasete yakınlaşmakta arayan bir yönetim anlayışı, Atatürk'ün Partisini bitirmek isteyenlere ödül olarak sunulmaktadır.

Cumhuriyet değerleri ile kavgalı olan bir Başbakan'a karşı, onunla aynı kulvarlarda koşan bir aday üreterek rekabet etmeyi hedefleyenler, Çağdaş Türkiye'nin değerlerini savunmaktan vazgeçmeyi, başarıya ulaşmanın yolu olarak görmek aczine düşmüşlerdir.

Cumhuriyet Halk Partisine yakışan Cumhuriyet değerlerini onurla temsil eden bir aday etrafında bütünleşmektir.

Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenler, bu umutla mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceklerdir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu'na tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN