Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nusra Cephesi terör listesinde

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Türkiye El Kaide ile bağlantılı örgütler listesini yeniledi. Terör örgütü listesine 3 örgüt eklendi. Nusra Cephesi'nin terör örgütü listesinden çıkarıldığı iddialarını ise Dışişleri yalanladı. BM Güvenlik Konseyi kararlarına ilişkin 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu kararında yapılan değişiklik, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. Kararla "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" listesine Mali'de faaliyet gösteren Al Mouakaoune Biddam ve Al Mourabitoun ile Cezayir, Mali ve Nijer'de faaliyet gösteren Al Moulathamoun eklendi.

'BAĞIMSIZ ÖRGÜT'

Diğer taraftan Türkiye'nin El-Nusra'nın terör listesinden çıkardığı haberlerine Dışişleri'nden açıklama geldi. Dışişleri, BM kararları doğrultusunda Suriye'deki El-Nusra cephesinin listeden çıkarılmadığını, El-Kaide'den ayırarak bağımsız bir terör örgütü olarak kabul edildiğini açıkladı. Dışişleri Irak'ta riskli şehirler sayısını da 15'e çıkardı. Babil, Necef ve Kerbela'nın da aralarında bulunduğu iller riskli iller listesine eklendi. Bu illerde 3-4 bin Türk'ün bulunduğu belirtildi.

Tanklar sınır hattına sevk edildi
Irak'ta yaşanan son gelişmelerin ardından Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan Suriye sınırındaki Kilis'e askeri zırhlı araç ve tank sevkıyatı yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nusra Cephesi terör listesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN