Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım Akbulut taburcu oldu

Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

Giriş Tarihi: 23.6.2014 16:27
Geçirdiği rahatsızlık sonucu 20 Haziran'da hastaneye kaldırılan eski Başbakan Yıldırım Akbulut, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

Özel Güven Hastanesi yetkilileri, "serebrovasküler hastalık" denilen beyne ulaşan kan akımında bölgesel zayıflamaya bağlı değişiklikler nedeniyle rahatsızlandığı belirlenen Akbulut'un, hızla iyileştiğini ve sağlığına kavuştuğunu bildirdi.

ARINÇ'TAN AKBULUT'A ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut'u tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hastaneden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Arınç, Yıldırım Akbulut ve eşiyle görüştüğünü, kendisini çok iyi bulduğunu söyledi.

Akbulut'un bugün taburcu olacağını belirten Arınç, şunları kaydetti:

"Kendisi çok deneyimli bir siyasetçi, fevkalade güzel bir insan. Ankara dışındaydım ancak bugün gelebildim. İlk geldiğinde biraz endişe edecek durumdaymış ama doktorlarımızın gayretleriyle dünden bu yana gayet iyi. İnşallah bugün zannediyorum taburcu olacak. Çok iyi gördüm. Allah'tan sağlık, afiyet diliyorum."

Güven Hastanesi Başhekimi Tevfik Ali Küçükbaş da Yıldırım Akbulut'un sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Akbulut'un bir rahatsızlık sebebiyle 20 Haziran'da hastaneye geldiğini ve o tarihte yoğun bakım altında tedavisine başladıklarını anlatan Küçükbaş, tedavisi tamamlanan Akbulut'un bugün taburcu edileceğini bildirdi.

Başhekim Küçükbaş, şunları söyledi:

"Hastalığın sebebi, 'serebrovasküler hastalık' dediğimiz beyne ulaşan kan akımında bölgesel zayıflamaya bağlı olan değişikliklerdi. Tedavi sonucunda gayet iyi bir gelişmeyle ertesi gün servise alabildik. Yine aynı hızla iyileşmeye devam etti ve kendilerini taburcu etmekten ve sağlıklarına kavuşmuş olmalarından büyük memnuniyet duyuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım Akbulut taburcu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN