Bakanlıklarda kritik atamalar

Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Avrupa Birliği, İçişleri ile Kalkınma Bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Giriş Tarihi: 24.6.2014 09:10
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararlara göre, Başbakan Yardımcılığı'nın açık bulunan Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ahmet Buçukoğlu atandı.

Adalet Bakanlığı'nın açık bulunan Müsteşar Yardımcılığı'na, Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Cafer Ergen, açık bulunan Kanunlar Genel Müdürlüğü'ne, Bakanlık İç Denetçisi Yaşar Şimşek, açık bulunan Personel Genel Müdürlüğü'ne, Eğitim Dairesi Başkanı Muharrem Ürgüp, açık bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, açık bulunan Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü'ne, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ömer Kerkez, açık bulunan Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'ne, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı Ömer Serdar Atabey görevlendirildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı'nın açık bulunan 1'inci derece kadrolu Bakanlık Müşavirliklerine, Tuba Nur Sönmez ve Celal Tüter atandı.

İçişleri Bakanlığı'nın Hukuk Müşavirliği'ne Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Abdurrahman Korucu'nun, bu suretle boşalacak Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'na Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet İlker Haktankaçmaz'ın, Hukuk Müşavirliği'ne Kaçakçılık İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı Mustafa Çöğgün'ün, bu suretle boşalacak Kaçakçılık İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı'na Hukuk Müşaviri Ömer Toraman'ın, atanmaları, uygun görüldü.

İçişleri Bakanlığı Müşaviri Ömür Yücel, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı, Bakanlık Müşavirliği'ne Fatih Dursun atandı.

Kalkınma Bakanlığı'nın açık bulunan Müşavirliği'ne Süleyman Pektaş uygun görüldü.

BDDK ÜYELİĞİ'NE ÇEVİK ATANDI


İstifa nedeniyle boşalan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Üyeliği'ne, kalan süreyi tamamlamak üzere İrfan Çevik görevlendirildi.

Adalet Bakanlığı'nın açık bulunan Yüksek Müşavirliği'ne, İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Eyüp Özdemir atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlıklarda kritik atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN