Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cemaat'e Gazman

Gülen Cemaati'nin düştüğü durum Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı iftarında bir kez daha ortaya çıktı. Eskiden iş adamlarının bir gecede milyonlarca dolar himmet bağışladığı iftara katılan en ünlü isim 'Gazman' tiplemesiyle tanınan oyuncu Hamdi Alkan oldu

Giriş Tarihi: 3.7.2014 10:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2014 12:56
Gülen Cemaati'nin en önemli kuruluşlarından olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) önceki gün geleneksel iftar yemeğini düzenlerken iftara katılan isimler ve verilen mesajlar gündeme oturdu. Takvim'in haberine göre, geçen yıla kadar Türkiye'nin en önemli iş adamlarından, en önemli siyasi simalarına kadar birçok ismin katıldığı iftarda en tanınan ismin yönetmen ve oyuncu Hamdi Alkan olması ise dikkat çekti. Bakanların eksik olmadığı iftarda bulunan en önemli siyasi simalar ise 'tuzluk' diye nitelendirilen bağımsız milletvekilleri Hakan Şükür ve İdris Bal ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar oldu.

KENDİ ADAMLARI KATILDI

Cemaat medyası, Four Seasons Hotel'de düzenlediği 'Evrensel Barışa Doğru 20. Yıl' temalı iftar yemeğine siyaset, sanat, iş ve medya dünyasından birçok ismin yanı sıra farklı cemaat ve milletlerin mensuplarının katıldığını yazarken geçmişte Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, Ali Sabancı, Mehmet Ali Yalçındağ ve Turgay Ciner gibi dev iş adamlarının katıldığı iftarda cemaatin en tanıdık yüzlerinden olan İhsan Kalkavan ve Ayhan Bermek dışında önemli iş adamı bulunmaması da gözlerden kaçmadı.

Yine GYV başta olmak üzere cemaate ait dernek ve vakıfların yaptığı iftarlara sürekli olarak katılan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ermeni Patriği Aram Ateşyan ve Süryani Kadim Metropoliti Yusuf Çetin gibi isimler de önceki gece düzenlenen iftarda yoktu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cemaat'e Gazman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN