Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dövizzedelerden kefenli ve pamuklu eylem

Giriş Tarihi: 4.7.2014 16:47

Döviz endeksli kredi çektikten sonra mağdur olan bir grup vatandaş, kefen giyerek bir bankanın önüne eylem yaptı. Vatandaşlar eylem sonrası banka pamuk fırlattı.

2007-2009 yılında çektikleri döviz endeksli krediler nedeniyle mağdur olunca Dövize Endeksli Konut Kredisi Mağdurları Derneği (DÖVDER) adıyla bir dernek kuran vatandaşlar, geçen hafta birçok banka önünde gerçekleştirdikleri eylemde bankaya iç çamaşırı fırlatmıştı. Mağdur olan vatandaşlar bugün de ilginç bir eyleme imza attı. Üzerlerine kefen giyerek Bomonti'deki bir banka önüne gelen dövizzedeler, buraya tabut bıraktı. Bıraktıkları tabutun arkasına geçen dövizzedeler, Ellerinde pamuk ve üzerilerine giydikleri kefenlerle, "Şefaatinizden vazgeçtik artık mezarımızdan taş çalmayın yeter" ve "Her canlı bir gün ölümü tadacaktır. Siz bizi yaşarken öldürdünüz" yazılı pankartla açan grup, banka önüne ilginç bir eyleme imza attı.

Ardından dövizzedeler adına açıklama yapan DÖVDER İstanbul Grup Başkanı Kadir Kocanoğlu, "Biz döviz derneği olarak sayın Başbakanımızdan randevu talep etmiştik. Halen daha cevabını bekliyoruz. Başbakanımızın buna duyarsız kalmayacağını biliyoruz. Bizim mağduriyetimiz giderilmedi. Gün geçtikçe artarak devam ediyor. Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Recai Berber kendileri BDDK'a ellerindeki listeleri vereceklerini söylediler. Fakat hiçbir şekilde şuan için bir mağduriyetimiz giderilmemişti. Listelerin bir anda önce BDDK'a verilip ve BDDK'nın bankalar tarafından acil şekilde kredi yapılandırmalarımızın acil bir şekilde kararını bekliyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından bıraktıkları tabutun arkasına geçen dövizzedeler banka önünde bir süre düdük ve ıslık çaldı. Daha sonra ellerindeki pamukları bankaya fırlattı. Bir süre alkış yapan dövizzedeler daha sonra banka önünden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dövizzedelerden kefenli ve pamuklu eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN