Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Milletin aslı bizzat başkanını seçecek"

Yarınların Türkiyesi'nin 10 Ağustos'tan sonra çok daha farklı şekilde inşa edileceğini belirten Başbakan Erdoğan, "Milletin aslının bizzat seçtiği bir başkan, bir cumhurbaşkanı görev üstlenecek" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'tan sonra Türkiye'de yeni bir dönemin başlayacağını belirterek "Artık, vekillerin seçtiği bir başkan değil, milletin aslının bizzat kendisinin seçtiği bir başkan, bir cumhurbaşkanı Türkiye'de görev üstlenecek" diye konuştu. Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen iftara katılan Erdoğan, şunları kaydetti:
TESADÜF DEĞİLDİ: Belli dönemlerde, özellikle de 28 Şubat sürecinde imam hatip okullarının ve meslek liselerinin hedef alınması asla bir tesadüf değildi.
EVET, GASSALIZ: Şunu ayrılık veya ayrımcılık olsun diye söylemiyorum. İmam hatip okulları bir direniş bir direnç olarak ortaya çıktı. İmam hatip okulları aslında bir düşüncenin isyanıdır. Bir fikrin adeta isyanıdır. Bir itirazıdır. Bunun için ortaya çıktı. Yoksa okulda bir kısım öğretmenlerimiz bize şunu söylerdi. 'Cenaze yıkamayı öğrenmek için mi buraya geldiniz' derdi. Şecaat arz ederken sirkatin söylüyordu. Aslında her Müslümanın kendi cenazesini yıkayabilecek bilgiye sahip olması en önemli görevidir. Eğer Müslümansa. Katlar paketler gönderir. Ama Müslümanın inancının bir gereği var. Onların anladığı manada gassal diyorlarsa bize, evet gassalız. Bu da bizim için şereftir.
PARALEL YAPI UYARISI: Sakın ha şu paralel yapının da tezgahına, tuzağına düşmeyin diyorum. Aman ha! Burada, çok dikkatli olacağız. Çünkü bu ülkeyi ulusal güvenliğimizi tehdit noktasında adımları atan bu yapı, inançlarımızın istismarını yaptı. Bu devleti, bu milleti, bölüp parçalayıp buradan kendi çıkarlarının peşine düştüler. Evet... İnşallah onlara bu fırsatı vermeyeceğiz.
BEDELİNİ ÖDEYECEKLER: Yaptıkları yanlarına kar kaldı sadece, bundan sonra onlar da bunun bedelini farklı ödeyecekler. Şu anda istedikleri kadar essinler, gürlesinler. Her zaman bir şey söylüyoruz, biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Böyle de devam edeceğiz. Ölüm haktır, biz buna inanmışız.
MİLLETİN BAŞ KANI: Artık, vekillerin seçtiği bir başkan değil, milletin aslının bizzat kendisinin seçtiği bir başkan, bir cumhurbaşkanı Türkiye'de görev üstlenecek. Böyle bir dönem başlayacak. İşte bunu sizlerle paylaşmamız lazım. Onun için de özellikle sizlere çok büyük görev düşüyor. Aydınlık yarınların Türkiyesi'ni inşallah 10 Ağustos'tan sonra çok daha farklı bir şekilde inşa edeceğiz.

DEV PANKARTLI DESTEK

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'na aday olması büyük heyecan yarattı. Anketlerde ilk turda seçileceği öngörülen Erdoğan için ilk dev pankart İstanbul Çekmeköy Taşdelen'de açıldı. 2007'de de cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde "864 Rakımlı Tepe Hayırlı Olsun" pankartı hazırlayan Taşdelenliler, "Sana her şey yakışır" diyerek yeni bir pankart hazırladı. 7 yıl önce Erdoğan'ın Ümraniye'de katıldığı bir toplantıda pankart açan Taşdelenliler'in sloganlarına Erdoğan, tebessümle karşılık vermişti. Taşdelenliler yine bir ilki gerçekleştirdi. Beldede bulunan caddenin en işlek yerindeki binaya "Geç oldu ama güç olmadı" sloganıyla giydirilen dev pankart, Erdoğan için şu ana kadar açılan en büyük Cumhurbaşkanlığı pankartı özelliğini taşıyor.

ERDOĞAN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, dün Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde katıldıkları törende 36. evlilik yıldönümü sürpriziyle karşılaştı. Emine Erdoğan'ın kürsüye davet edilmesinin ardından, Erdoğan kendisine verilen 36 gülden oluşan demeti eşine takdim etti. Kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak ile torunu Mahinur Albayrak'ı da sahneye çağıran Erdoğan, birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Milletin aslı bizzat başkanını seçecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN