Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletin cumhurbaşkanı

Başbakan Erdoğan Samsun mitinginde, "çatı ittifakı"na yüklendi: Bunlar statükoya bekçi seçme peşinde... CHP, MHP, HDP devletin tarafı oldu biz ise milletin tarafındayız. Başbakan, “terleyen cumhurbaşkanı” vurgusu da yaptı “Cumhurun başı olacaksın ama yan gelip yatacaksın olur mu? Durmak yok, 12 yıldır olduğu gibi yola devam” dedi

Giriş Tarihi: 6.7.2014
Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan Başbakan Tayyip Erdoğan, Çankaya yolunda ilk mitingini Samsun'da yaptı. Samsun'un tesadüfen seçilmediğini belirten Erdoğan, "Bundan 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal İstiklal Savaşı'nın ilk adımını burada attı. 95 yıl sonra o adım kadar önemli bir adımı yeni Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı seçimini biz de Samsun'dan başlatıyoruz" dedi. Konuşmasında "çatı ittifakı"nı hedef alan Erdoğan, "Halkın seçtiği cumhurbaşkanı siyaset dışı olsun" diyen Kılıçdaroğlu'na sert çıktı: "Bunlar cumhurbaşkanı değil statükoya bekçi seçtirme derdindeler." Erdoğan, nasıl bir cumhurbaşkanı olacağının işaretlerini daha güçlü verdiği konuşmada, "Cumhurbaşkanı yolları da hizmetleri de milletin birliğini, bütünlüğünü de takip eder. Cumhurun başı olacaksın yan gelip yatacaksın, böyle bir şey yok. Sayın Gül nasıl yaptıysa biz de yapacağız" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:

95 YIL SONRA YENİDEN SAMSUN:
Bugün Samsun'dan yeni bir tarihi yolculuğa çıkıyoruz. Büyük başlangıçların şehri Samsun'dan yeni bir başlangıcın ilk adımını atıyoruz. Bundan 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Samsun'a ulaştı. İstiklal Savışı'nın ilk adımını attı. 95 yıl sonra o adım kadar önemli bir adımı yeni Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı seçimini biz de Samsun'dan başlatıyoruz. Bismillah diyor kutlu bir yolculuğu Samsun'dan başlatıyoruz.

ALİ FUAD BAŞGİL'E YAPILANLAR:
Samsun ilk çok partili seçim döneminde CHP karşısındaki adaya yüzde 80'in üzerinde oy vermiştir. Samsun Ali Fuad Başgil gibi yürekli bir insan yetiştirmiştir. Özgürlüklerin, milli iradenin yanında oldu. 10 Ağustos'ta da Samsun kutlu başlangıcın hakkını verecek. Ali Fuad Başgil'e yapılanların sandıkta hesabını verecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Milletin cumhurbaşkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN