Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyon belgesiyle milletin huzurunda

Erdoğan bugün toplumun çeşitli kesimlerinden temsilcilerin katıldığı toplantıda vizyonunu anlatacak

Giriş Tarihi: 11.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da bugün Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi'ni açıklayacak. 60 sayfa olarak planlanan belge, son eklemelerle birlikte 84 sayfa olarak yazıldı. Yeni Türkiye'nin vizyonu olarak sunulan manifestoda, 2023 Türkiyesi'ne giden yolda yapılacak çalışmalar aktarılıyor. Yapılan projeler referans verilerek, yeni hedefler için yol haritaları aktarılıyor. Kampanyanın sloganı "Milletin Adamı Recep Tayip Erdoğan" olarak belirlendi. Üç sloganla sürdürülecek kampanya için 30 günlük bir çalışma takvimi hazırlandı. Kampanyanın diğer iki sloganı ise "Dönüşümün lideri" ve "Milletin gücüne güç kat" olarak belirlendi. Seçim takvimine göre, sloganlar sunulacak.

İKİ YENİ ŞARKI
AK Parti'nin seçim şarkılarını besteleyen Uğur Işılak iki yeni şarkı yazdı. "Erdoğan" isimli şarkı seçim mitinglerinde kullanılacak. Ayrıca farklı ritimlerden oluşan besteler de seçim meydanlarında çalınacak. Bu kampanyada ilk kez, bağış toplanabilecek. Adayların kendi kampanyalarını yürütebilmesi için maddi destek sağlamalarına imkan sağlayan yasal düzenleme kapsamında Erdoğan da bağış alabilecek. Erdoğan'a destek vermek isteyenler için özel bağış kampanyası da düzenlenmesi planlanıyor.

ALEVİ STK'LARLA İFTAR YAPACAK
Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan 22 Temmuz'da Ankara'da Alevi Sivil Toplum Kuruluşları ve Alevi cemaatinin önde gelenleri ile iftarda bir araya gelecek. Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun başta olmak üzere bir çok alevi sivil toplum örgütü temsilcisi iftara katılacak. Toplumsal meseleler ve Köşk seçimleri ile ilgili Alevi toplumunun taleplerini de dinleyecek olan Erdoğan'ın, üzerinde çalışılan Alevi Açılımı paketi ile ilgili ipuçlarını da paylaşması bekleniyor. Demokratikleşme Paketi kapsamında gündeme gelen Alevi Açılımı, özellikle Alevi toplumunu temsil edecek bir yapının olmaması nedeniyle ertelenmişti. Cemevinin statüsünü tartışmanın devletin uhdesinde olmadığı vurgulanacak ve konu ile ilgili karar Alevi vatandaşlara bırakılacak. Alevi toplumu, bu konuda hangi kararı verirse, kabul edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bir birim, cemevi giderleri ve paket çerçevesinde getirilecek, "Alevi dedelerine maaş" konusundan sorumlu olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyon belgesiyle milletin huzurunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN