Yeni Türkiye vizyonu

Başbakan Erdoğan, Köşk yolundaki yeni Türkiye manifestosunu açıkladı: Kaçınılmaz değişim başladı ve sürüyor. Bu değişim 77 milyonu etkileyecek. Hedef, demokrasiyi ve toplumsal refahı ilerletip öncü ülkeler arasına girmek

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Vizyon Belgesi'ni açıkladı. İş, sanat ve siyaset dünyasından önemli isimlerin de aralarında bulunduğu 4 bin davetliye, "yeni Türkiye manifestosunu" açıklayan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA...
Cumhurbaşkanlığı süresince yol haritamız, başvuru kaynağımız olacak vizyon belgemiz Yeni Türkiye Yolunda isimi taşıyor. Bu başlığın altında şunu göreceksiniz: Demokratik yönetim, refah toplumu ve öncü ülke başlıkları bulunuyor. Yeni Türkiye vizyonuyla neyi kastediyoruz? 12 yılda ülkemizin 4 alanda dönüşmesine yollar açtık. Demokratikleşme, refah, şehirleşme, uluslararası ilişkiler.

DEMOKRATİK ÜLKE...
Ülkemiz bugün 12 yıl evveline göre çok daha demokratik bir ülke. Her türlü engele rağmen demokratikleşmeden taviz vermedik. Milli iradeyi tutsak alan vesayetçi anlayış ve yapıları tavsiye ettik. Hukukun üstünlüğü, vatandaşlık hakları, çoğulculuk, çözüm süreci demokrasimize sınıf atlatmıştır.

TAKİP EDİLEN ÜLKE...
Ülkemiz, insanımız, şimdi uluslararası alanda geçmişle kıyaslanamayacak kadar saygın konumda. Türkiye artık herkesin geleceğe güvenli baktığı bir ülkedir. Türkiye artık her sabah bir kriz veya darbe haberi alma korkusuyla yaşayanların değil, geleceğe güvenle bakan insanların ülkesidir. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren, takip eden değil, takip edilen bir ülkedir.

HEDEF 2023...
Göreve geldiğimizde Türkiye'nin dünyaya yaptığı yardım 45 milyon dolardı, şimdi ise 3.5 milyar dolar. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023, milletimiz için büyük bir hedeftir. Siyasette, ekonomide, kültürde, bilimde, hayat kalitesinde milletimize layık çok daha ileri düzeylere ulaşacağız.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Türkiye vizyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN