Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 16.7.2014 21:48 Güncelleme Tarihi: 16.7.2014 22:41

Başbakan Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneği'nce Yenikapı'da düzenlenen iftar yemeğine katılanlarına seslendi.Başbakan Erdoğan, iftar yemeğine, Necmettin Erbakan'ı rahmet ve nimnetle yad ettiğini söyledi. Erdoğan, İstanbul Gençlik Kolları'nda İstanbul Belediye Başkanlığı sırasında birçok dostla birlikte yürüdüğünü anlattı.

Başbakan Erdoğan satır başları ile şunları söyledi.

-Biz büyüklerimizden büyük bir dava devraldık vakti gelince de devredeceğiz. Biz ben değil biz demeyi esas aldık.

-Biz çok zor dönemlerden geçtik. Darbelerin karbasan gibi çöktüğü yılları yaşadık. Umudumuzu kaybetmedik. Ancak tüm bunları gerilere bırakmış değiliz.

-77 milyonun kardeş olduğu bir Türkiye olabileceğini herkese gösterdik.

-Kazanımlarımızı muhafaza elde etmek onları elde etmekten daha zordur.

-Şeyh Edebalinin sözü gibi "Yükseklerde yer tutanlar engindekiler kadar güvende değildirler"

-Biz nasıl bir inançla çalışıyorsak, Türkiye ve dünyada hasımlarımız o kadar hırsla çalışıyorlar.

-Aralık'ta hükümetimize yönelik bir darbe gerçekleştirilmek istendi. Başarılı olsalardı sadece hükümet değil, kaybeden davamız olacaktı. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri en az benim kadar sizler de tanıyorsunuz.

-Bu saldırıyı gerçekleştirenler partilerimizi kapatanlardı. Bu saldırıyı gerçekleştirenler cemaat görüntüsü altında vatanına ihanet şebekesi kurmuş bir örgüttü.

-1980'de gittiler dabecileri desteklediler. 1990'larda başörtüsü mücadelesinin karşısında oldular. Başörtüsüne fürattır dediler. 28 Şubat sürecinde hükümete "beceremediniz gidin" dediler.

-Sadece AK partiye değil kendileri dışındaki herkese hasım oldular. Kendileri dışındaki her hareketi yok saydılar, yok etmeye çalıştılar.

-Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var. Nitekim hesapları bir vazo gibi duvara çarptı. Gerçek yüzleri gözüktü, maskeleri düştü. Bunları meseleleri benimle, partimle değil, bizimle olduğu kadar sizinledir.

-Dün Artvin'in Hopa ilçesinde İHH iftar programına bir kısım vandallar saldırdılar. Aynı durumu Hopa mitinginde bana da yaptılar. Onların nelerden beslendiğini biliyoruz. Bu örgütün temsilcileri kalktı saldıranların arkasında durdu. Onların neden rahatsız olduğu konu İHH'nın İsrail'e karşı tavrından dolayıdır.

- İsrail, Pensilvanya… Pensilvanya'nın İsrail'e karşı bir açıklaması duydunuz mu? Duyamazsınız! Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? İsrail'in Mavi Marmara'dan dolayı bu yardım teşkilatına kini var. Pensilvanya'nın aynı sebeple bu kuruluşa kini var. Ne diyordu; "otoriteden izin almalılardı." Otorite kim? Güney'deki sevdikleri mi, yoksa biz mi? eğer otorite Türkiye'de bizsek biz zaten izin verdik. Ama bunlara göre İsrail. Aynı şekilde bu yardım vakfının Filistin'de, Suriye'de, Irak'ta, Somali'de, Afganistan'da, Açe'de, Myanmar'da Pateni'de , Afrika içlerinde ölümü göze alarak yaptığı samimi yardımlarda bu Pensilvanya örgütünü rahatsız etti. Hopa'daki saldırının arkasında durmaları işte bundan kaynaklanıyor.

-Otoriteden izin almalılardı diyordu, Otorite biz mi İsrail mi, eğer biz isek biz izin vermiştik. Aynı şekilde İHH'nın Açe'de Myanmarda dünyanın her bir yerinde yaptığı çalışmalar bu yapıyı rahatsız etti. Eğer 17 Aralık amacına ulaşmış olsaydı, benle birlikte çok kişiyi derdest edeceklerdi.

-Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir kez daha şer ittifakını kurdular. Orada darbeciler var, tüm farklılıkları inkar eden, özgürlükleri kısıtlayanlar, orada Ortadoğu'da mazluların çığlığına kulak tıkayan vicdansızlar var.

-Kılıçdaroğlu, Esed'i kınasana, Esed ile birlikte resim çektiren senin adamların var.

-10 Ağustos'ta Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir seçim yapılacak. Karanlık ile aydınlık arasında bir tercih yapılacak.

-Eğer kazanırsak 10 Ağustos'ta içinizden biri Cumhurbaşkanı seçilecek. 12 Yıllık mücadele sizin desteği, sizin dualarınızla bu günlere ulaştı. 10 Ağustos'ta da sizin aşkınızın eseri Cumhurbaşkanı olacak.

-Bu bir veda değil, bir bitiş kapanış değil, bu Türkiye için yeni bir Fatiha , yeni bir açılış olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN