Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salon sosyetesi ülke yönetemez

Başbakan Erdoğan, "Kaymak tabakanın partisi" dediği CHP'yi eleştirdi: "CHP seçmenine koyun muamelesi yapıyor. Salon sosyeteleriyle bu ülke yönetilmez. Biz toprağı eşeleyenlerle el ele, omuz omuza Türkiye'yi ayağa kaldırdık"

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Tekirdağ'da valilik önünde düzenlenen mitingde halka hitap etti. Tekirdağ'da ikinci parti olmalarına aldırış etmeden büyük yatırımlar yaptıklarını belirterek, "Biz Türkiye partisiyiz, bizi sevsin veya sevmesin herkesin hizmetkârıyız" dedi. 12 yıldır kimsenin hayatına karışmadıklarını ve özgürlükleri savunduklarını anlatan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
GÜYA ÖZGÜRLÜKÇÜLER: İstanbul'da vizyon belgesini açıkladım. Toplumun her kesiminden kişiler katıldı. Sanatçılar da geldi. Toplantı bitti sanatçılara linç kampanyası başladı. Güya bunlar özgürlükçü! Bu anlayış sadece kendi mahallelerini kapsıyor. Bunlar sanatçı be! Sanatçı senin düşündüğün gibi düşünmek zorunda mı? Kılıçdaroğlu'nun davetine giderse 'Ya ya ya şa şa şa', Başbakan'a gidince 'Yuh' öyle mi!
BUNLAR VANDAL: Artvin Hopa'da vandallar yardım kuruluşuna saldırıyor. CHP'li vekiller de bu alçakça saldırıyı destekliyor. Pensilvanya da destek veriyor. O Hopa'da miting yapmak istedim, mitingi yaptım, otobüsümü taşladılar. Öndeyim, ön cam parçalandı ama Allah bizleri korudu. Korumam arka kapıdan düştü, yoğun bakımda kaldı. Bunlar vandal vandal! Kılıçdaroğlu gitti onları tebrik etti.
KAYMAK TABAKANIN PARTİSİ: CHP yıllarca millete yukarıdan baktı. Bunlarda gurur var kibir var. Onlarla ayakta duruyorlar. Kaymak tabakanın partisi bunlar. Kömürcü, makarnacı, bidon kafalı diyor, kendi arkadaşlarına tıpış tıpış sandığa gideceksiniz diyor. CHP kendi seçmenine koyun muamelesi yapıyor. Salon sosyeteleriyle bu ülke yönetilmez. Toprağı eşeleyenlerle el ele, omuz omuza Türkiye'yi ayağa kaldırdık. Biz milletin içinden çıktık. 12 yıl 8 seçim büyüyerek geldik. İnşallah 10 Ağustos'ta CHP'li MHP'li kardeşim içlerinden çıkan bu kardeşine desteğini verecektir.
DERSİM KATLİAMI CHP'NİN ESERİ: Güneydoğu'da iki parti var, birisi AK Parti diğeri de silahların gölgesinde siyaset yapan bir parti. Silah olmasa ne kadar oy alacağı belli değil. Güneydoğu bizimle ayağa kalktı. Hakkâri'ye bütün engellemelere rağmen o havaalanını da yapıyoruz. Kılıçdaroğlu, Bahçeli Sivas'tan ötesi Türkiye değil mi? Kılıçdaroğlu Diyarbakır'a gitti, bir salon toplantısı yaptı geri döndü. Dersim katliamı CHP'nin eseridir. Kılıçdaroğlu'ndan bununla ilgili bir ifade çıkmaz. Bizde Türk, Kürt, Pomak, Gürcü hiçbir ayrım yok. Biz yaradılanı yaradandan dolayı seviyoruz.
BULDULAR BİR MONŞER: Şu anda yeni Türkiye karşısında eski Türkiye'nin cılız ortakları var, ittifak yapmışlar. Adayları çıkmış "bize 8 parti destek veriyor" diyor. 40 çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez. 10 Ağustos'ta yeni bir tarih yazılacak. Biz o anayasa değişikliğini kendimiz için değil halkımız için yaptık. Buldular bir monşer halkın karşısına çıkardılar. Diğeri desen bizim sağladığımız barış ortamında propaganda yapıyor. Bizim inşa ettiğimiz özgürlük iklimini doya doya yaşıyorlar.
ÇOCUKLARINIZA ANLATACAKSINIZ: Çocuklarınıza anlatacak bir anınız olacak. Biz 10 Ağustos 2014'te tarih yazdık diyeceksiniz. Statükoya son verdik diyeceksiniz. Tekirdağ, Türkiye'nin medeniyet yolculuğuna güçlü bir destek verecek. Biz Yeni Türkiye'yi sizlerle birlikte inşa edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salon sosyetesi ülke yönetemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN