'Barbarlıkta Hitler'i geçtiler'

Başbakan Erdoğan, Gazze'deki katliam için "Barbarlıkta Hitler'i de geçtiler. İsrail meşrebinin gereğini yapıyor" dedi. CHP ve Pensilvanya'nın sessizliğini vurgulayan Erdoğan "İpini tutan efendisini eleştiremez" diye konuştu

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim maratonundaki 11'inci durağı Ordu oldu. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran kalabalığa konuşan Erdoğan, Ordu'da sadece AK Parti'ye değil, CHP ve MHP'ye gönül verenlerin de kendisine oy vereceğini söyledi. "Türkiye'de 10 Ağustos'un rengi belli. Milletimizden daha güçlü destek bekliyoruz" diyen Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

TERÖR DEVLETİ İSRAİL:
Şu ramazan ayında dertliyiz.Terör devleti İsrail, bir kez daha Gazze'ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları, plajda oynayan çocukları vurdu. Masum kadınları, insanları katletmeye başladı. Bir İsrail kadın milletvekili çıktı, bütün Filistinli anneler ölmeli dedi. Sen ne biçim kadınsın. Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu? Çıkmıyor çünkü aynı zihniyetin sahipleri. Bunlar analığa da karşı olanlar. İstanbul'da bir toplantıda bir anne çıktı, 'ikide bir anne diyorsunuz neden kadın demiyorsunuz' dedi. Bizim değerlerimizde cennet annelerin ayakları altında babaların değil. Hep hayatımda anacığımın ayağının altını öpe öpe büyüdüm. O öptürmezdi ama ben sarılır öperdim, çünkü ayağının altı cennet kokuyor derdim. İşte bu kadın bunu bilmez ama biz biliriz. Müslüman kadının karnına "Ateş et, bir kurşun ile iki can" diye tişört yaptırmışlar. Bunların insanlıktan nasibi yok, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur. İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum

AMERİKA, HİTLER'DEN SANA NE:
Bunların insanlıktan nasibi yok, bu adilik, alçaklıktır, lanet ediyorum. Barbarlıkta Hitler'i dahi geçtiler. Orantısız güç kullanılıyor. İsrail meşrebinin gereğini yapıyor. Ama Türkiye'deki Musevilere yönelik bir tavrı doğru bulmuyorum. Niye? Onlar bu ülkenin vatandaşıdır, bu ülkenin vatandaşı olmaları hasebiyle onlar şu anda bizim güvencemiz altındadır. Bizim hedefimiz İsrail'in zalim yönetimidir, terör estiren yönetimidir, biz onu hedef alarak konuşmalıyız, onu hedef alarak uluslararası çalışmalarımızı yönetmeliyiz ve İsrail halkını kendi yönetimine karşı tavır almaya davet etmeliyiz. Amerikalıların bazıları, 'Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor' diyor. Size ne... Sen Amerikasın, Hitler'den sana ne, ne alakan var? Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hâlâ 'İsrail'in savunma hakkı' var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor.

GEÇ KALDIN EKMEL:
Ekmel de rahatsız oluyormuş, bayramdan sonra sesini yükseltecekmiş. Geç kaldın Ekmel hadi sesini biraz yükselt. Tayyip Erdoğan 20'sinde neyse 60'ında da onu konuşuyor. Ben sanal değilim olduğum gibiyim.

CHP HEP İSRAİL'İN YANINDA:
Biz vicdanlara seslendikçe bunlar ciddi şekilde rahatsız oluyor. Önceki gece İsrail kara harekâtını başlatınca Meclis'te 4 parti bildiri yayınladı. Ne güzel. Ama parti yönetiminde onu göremiyorsunuz. Hatta CHP'nin getirdiği teklif çok manidar. Teklifte "İsrail'in savunma hakkı var" diyor. Yarım ağızla Gazze'ye destek veriyor gibi yapıyorlar ardından bize veryansın ediyorlar. Çünkü bunlar İsrail'e ses çıkaramazlar. Çünkü bu CHP tarihi boyunca İsrail'in yanında yer almışlardır. Korktukları için İsrail'e bir çift söz söyleyemiyorlar.

İPİNİ TUTAN EFENDİSİNİ ELEŞTİREMEZ:
Aynısını bunların Pensilvanyadaki akıl hocaları da yapıyor. İsrail'de ölen çocuklara ağlıyordu. Mavi Marmara'nın Gazze'ye girişini eleştiriyordu Pensilvanya'daki zat. Ne dedi otoriteden izin almaları gerekirdi. Otorite kim biziz, ama bu bizi kastederek söylemedi, İsrail'den izin almalıydı diyor. Gazze'deki çocuklar için ağladığını, taziye yayınladığını, İsrail'i eleştirdiğini gördünüz mü. Yapamaz, ipini tutan efendisini eleştiremez. Milletim bu ihaneti affetmez. Biz Ortadoğu'da her zaman barış istedik. Ateşkes için gayret ediyoruz ama İsrail ateşkese uymuyor.

İHANET ŞEBEKESİNİN DİZİNİN DİBİNDE:
CHP ve MHP'de cumhurbaşkanı adayı olacak bir isim bulamadılar mı? Bu vasıflar sende yok mu? Yok, ben buyum diyor. MHP de cumhurbaşkanı adayı çıkaramadı. Bunlar talimatı seçmenden, teşkilattan almaz, başka odaklardan alırlar. Pensilvanya gibi ihanet şebekelerinin dizinin dibinde oturuyorlar. Ama yüzsüzlük yapıp bu sefer o koltukta oturamayacak. 10 Ağustos'ta Yeni Türkiye kuruluyor, muhalefet de kendini yenilemek zorunda. Bunlara gereken dersi 10 Ağustos'ta vereceğiz. CHP ve MHP yenilenecek. Kendi seçmenlerini koyun yerine koyuyorlar. HDP zalim CHP ile işbirliği yapıyor. Güneydoğulu kardeşlerim bu adaya gereken dersi verecek. Çankaya milletindir, milletin olacak. Biz milletimizden yüzde 51'den çok daha güçlü bir destek bekliyoruz. Tek millet, tek bayrak bunları rahatsız ediyor. Bu millet hiçbir zaman sizi affetmez. Ameliyata tevessül edenler bunun bedelini çok ağır öderler. Çünkü bu bayrak hiçbir zaman yere inmedi, inmeyecek.

MİLLET BAŞKAN SEÇİYOR:
Bu millet 10 Ağustos'ta Çankaya'ya saksı seçmiyor, vazo seçmiyor. Başkan seçiyor. Anayasanın verdiği yetkiler var, bunları kullanacak. Sırtında yumurta küfesi taşımayanlardan bir şey olmaz. Damdan düşmedikleri sürece bunlardan bir şey olmaz. Biz damdan düştük. Ömrümüz 40 yıl siyasette geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Barbarlıkta Hitler'i geçtiler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN