Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İsrail terör devleti'

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan dün Hatay 75. Yıl Bulvarı'nda halka hitap etti. Erdoğan şu mesajları verdi:
İSRAİL BARIŞI DİNAMİTLİYOR: Gazze'yi acımasızca vuran İsrail, bölge ve dünya barışını dinamitliyor. İsrail denilen terör devleti kumsalda oynayan çocukları vuruyor.
HİTLER'İN İZİNDE: Biz Hitler zulmüne elbet karşıyız. Biz antisemitizme karşıyız, ama herkes bilsin ki Hitler'in izinden giden İsrail gibi terör devletlerine de karşıyız.
HALKLAR SUSMUYOR: Ey ABD, Rusya, Batı, Dünya nerdesin? Ülkeleri sussa da halklar susmuyor. Londra'da, Paris'te, New York'ta halklar bu zulme ayaklanıyor. Çok büyük gösteriler yapılıyor. Bizde de İstanbul mitingimiz bunun finali olacak.
PENSİLVANYA ELEŞTİREMİYOR: Pensilvanya'daki zat sözüm ona taziye yayınlamış. İsrail'i eleştiren tek bir cümle yok. İpini elinde tutan efendisine söz söyleyemez.
MEZHEP TARAFI TUTMADIK: Mezhepler arasında taraf tutmadık, tutmuyoruz. Biz sadece adaletin, barışın tarafındayız. Yok Şia, yok Sünni. İleri gelenlerine mezhepçiliği bırakın dedim. Suriye'de 200 bin insan öldü. Bu Esed denilen katili hala nasıl savunursunuz. Hala onun yanında olunur mu? Ama Kılıçdaroğlu gibiler olur.
7 PARTİNİN OYU YÜZDE 1 DEĞİL: CHP'de MHP'de taban çıkarılan ortak adaya isyan ediyor. Ortak aday kendisini destekleyen partilerin sayısının 9'a yükseldiğini söylüyor. Bu işten çok uzak. Bu işi hiç bilmiyor. 7 partinin oy oranı yüzde 1'e bile ulaşmıyor.
ATV VE aHABER'İ ÖZELLİKLE İZLEYİN: Yarın akşam (bugün saat 23.00) ATV ve aHaber'de ortak yayınlanacak söyleşimizi izlemenizi özellikle rica ediyorum.

'BM REFORME EDİLMELİ'
Başbakan Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in (BM) reforme edilme gerektiğini söyledi. İskenderun Belediyesi'nin iftarına katılan Erdoğan, uluslararası kurumların İsrail'in azgınlığına etkili tepki ortaya koymayarak yaşanan insanlık suçuna ortak olduğunu söyledi. Erdoğan, "Bugün BM Güvenlik Konseyi'nde bir tane Müslüman ülke yok. Buradan adalet çıkar mı? BM Güvenlik Konseyi'nin, BM'nin reforme edilmesi şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İsrail terör devleti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN