Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyasi ve askeri casusluk suçu

Emniyet'teki paralel yapıya yönelik operasyonda 11 polisin tutuklanma gerekçesi: Başbakan'ın diğer ülke liderleriyle görüşmelerini kayda aldılar. Siyasi ve askeri casusluk yaptılar

İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimi İslam Çiçek, paralel örgüt mensubu 11 kişiyle ilgili tutuklama gerekçesinde şu çarpıcı tespitlere yer verdi:
Başkalarını aldatacak şekilde resmi belgeler düzenlediler.
Gerçek kişileri kod adı vererek dinlediler.
Devlet güvenliği açısından gizli kalması gereken verileri ifşa ederek siyasal ve askeri casusluk yaptılar.
Başbakan'ın diğer ülke cumhurbaşkanları ve başbakanları ile yaptığı onlarca dakikalık görüşmenin dinlenmesi ve kayıt altına alınması tesadüf olamaz.

Emniyet'teki paralel yapı iddialarına ilişkin yürütülen casusluk soruşturması kapsamında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimi İslam Çiçek, savunmasını aldığı 32 şüpheli ve dosya üzerinden işlem yaptığı 17 şüpheliyle ilgili kararını, önceki gece okudu. Yurt Atayün, Erhan Körtek, Ensar Doğan, Aytekin Koçak, Ali Fuat Altıntaş, Abdulkadir Ağır, Yunusemre Uzunoğlu, Şahin Akdeniz, Serdar Bayraktutan, Muhammed Kaya ve Mehmet Örs'ün tutuklanmasına karar verildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasi ve askeri casusluk suçu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN