Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu maça dikkat!

Giriş Tarihi: 2.8.2014 15:44 Güncelleme Tarihi: 2.8.2014 17:55

A Milli Basketbol Takımı, bugün Belçika ile hazırlık maçı yapacak. Organizasyonun "Paralel Yapı"nın Belçika’daki uzantısı tarafından gerçekleştirilmesi maçta Türkiye ve Başbakan Erdoğan aleyhine tezahürat yapılabileceği kuşkusunu doğurdu.

2014 FIBA Dünya Kupası'na katılacak olan A Milli Basketbol Takımı bugün Belçika'da Belçika Milli Basketbol Takımı "The Belgian Lions" ile hazırlık maçı yapacak. Maçın organizasyonunun "Paralel Yapı"nın Belçika'daki uzantısı Belçika Türk Dostluk Derneği (BELTUD) tarafından gerçekleştirilmesi maçta Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine tezahürat yapılabileceği kuşkusunu gündeme getirdi.

İspanya'nın ev sahipliğindeki 2014 FIBA Dünya Kupası'na katılacak olan A Milli Basketbol Takımı, Belçika Futbol Federasyonu ve Limburg Basketbol Vakfı'nın davetlisi olarak, Belçika Milli Basketbol Takımı "The Belgian Lions" ile hazırlık maçı yapacak.

Bugün TSİ 21.00'de Hasselt şehrinde bulunan Alverberg Sporhal'de gerçekleştirilecek karşılaşma ülkedeki gurbetçiler tarafından önemseniyor.

Karşılaşmanın sponsorluğunu "Paralel Yapı"nın Belçika'da merkezli, Avrupa'da sosyal ve kültürel tüm sivil toplum örgütlerinin en üst çatı organı olan Belçika Aktif Dernekler Federasyonu (FEDACTIO) ile bu yapıya bağlı olarak faaliyet gösteren Belçika Türk Dostluk Derneği (BELTUD) üstlendi.

Söz konusu organizasyon ile ilgili yapılan basın toplantısına, 1995 yılından günümüze kadar paralel yapının Belçika ve diğer Avrupa ülkeleri resmi kurumları, siyasetçileri, bürokratları ve sivil toplum örgütleriyle olan diyaloglarını sağlayan Bahaddin Koçak, BELTUD-Limburg Şubesi Başkanı olarak imzaya katıldı.

Maç için geniş çaptı hazırlıklar yapan dernek kentte yaşayan Türklere de Türk bayrağı dağıtıyor. Twitter üzerinden maça çağrı mesajları yayınlayan dernek, katılım ile ilgili özel ilgi gösteriyor.

Derneğin maça bu denli ilgi göstermesi "Provokasyon amaçlı bir plan mı var" sorusunu akıllara getirdi. Maçta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ya da AK Parti hükümeti aleyhine slogan atılabileceği değerlendiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu maça dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN