Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Muhteşemsin İstanbul'

Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimine bir hafta kala İstanbul'da görkemli bir kalabalığa konuştu. Erdoğan 2.5 milyon kişiye, "Yine muhteşemsin İstanbul. Eğer İstanbul tamam diyorsa, Türkiye tamam diyor demektir" diye seslendi

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, dün önce Kocaeli mitinginde, ardından İstanbul'da 2.5 milyon kişiye konuştu. Erdoğan şu mesajları verdi:

FİLİSTİNLİ DOĞURMASIN DİYE KADINLARI ÖLDÜRÜYORLAR:
Önce Osmanlıyı parçaladılar kadavra yaptılar. Ardından da Filistinliler için zulüm başladı. Filistinlilere tahammülleri yok. Hitler Almanya'da nasıl ari bir ırk oluşturmaya çalışmışsa İsrail devleti de şu anda orada aynı hedefin peşinde koşuyor. Kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki savunmasınlar.

ÖLDÜRDÜKÇE KORKACAKLAR:
Tekerlekli sandalyedekilerden bile korkuyorlar. Öldürdükçe daha da korkacaklar. Gün gelecek zulümlerinin hesabını verecekler. Hesap gününün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu bebek katillerinin yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğini biliyoruz. Gazze yalnız değilsin.

SUSTURMAK İSTİYORLAR:
Dışardakiler gibi içerdeki bazıları da bizi susturmak için harekete geçti. Pensilvanya ve onun medyası başı çekiyor. Otoritelerinden talimat alıp hücuma geçtiler. Pensilvanya, CHP, MHP bir de bunların monşer adayı.

NİŞANI GİDESİN DİYE TAKTILAR:
Bu monşer aday zaten bu işlerden hiç anlamaz. Suudi Arabistan 'Bunu çekin' diye bize söyledi, mevcut cumhurbaşkanımız Abdullah Bey'e söyledi, dışişleri bakanımıza söyledi. 'Bu adamı alın burdan' dedi. Biz de dedik ki 'Yani seçim yapıldı, seçimle geldi seçimle geleni alma imkânımız malum yok. Biz sizi bu noktada gücendirmek istemeyiz ama böyle bir imkân yok.' Bu bize ne dedi biliyor musunuz? 'Benim arkamda durmuyorsunuz' dedi. Tamam da sen başarısızsın, beceriksizsin. Seni bundan dolayı istemiyorlar. Diyor ki 'bana nişan taktılar.' Sana gidesin diye nişan taktılar.

TERCÜMAN MI ARIYORUZ?:
Neymiş profesörmüş, neymiş 3 dil biliyormuş. Biz tercüman mı yoksa ülkeyi yönetecek adamı mı arıyoruz? Tercüman arıyorsak çok... 3 dil bilen de var, 5 dil bilen de var. Ben işte tercümanlarla götürüyorum işi hamdolsun.

MİLLETTEN YİYECEKLERİ TOKADI BİLİYORLAR:
Kılıçdaroğlu sen aday ol. Niye olmuyorsun. Bahçeli sen aday ol. Milletten yiyecekleri tokadı biliyorlar. Zaten kaybedecekler. Ama en azından kendiniz aday olun da izzetinizle kaybedin. Adayımızı çıkardık seçime girdik ama kazanamadık dersin. Bunu da yapamıyorlar. Çünkü Pensilvanya bunlara geldi 'şunu aday gösterin' dedi. İstanbul'daki o malum medya patronu 'şunu aday gösterin' dedi. Sağdan soldan eski Türkiye'nin ne kadar aktörü varsa bir araya geldiler bu monşeri ileri sürdüler.

TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI:
Monşer sahaya çıktı. Ama tam bir hayal kırıklığı. İstiklal Marşı'nı bilmediğini kameraların önünde açık etti. Sen bu ülkeye Cumhurbaşkanı olacaksın. İstiklal Marşı'nın o kıtasını tanımayacaksın. Sen profesör olacaksın İstiklal Marşı'na Çanakkale şiiri diyeceksin. Üstelik de sen babanın Mehmet Akif ile olan dostluğunu ilk günden itibaren istismar edeceksin. Sana da yazıklar olsun seni aday gösterenlere de yazıklar olsun. Senin her yerin profesör olsa ne yazar. Ben Çarkçı Kemal'i tanımıştım ama şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı.

SÜLEYMANİYE'DE BAYRAM NAMAZI:
Ben iyi bir edebiyatçıyım, edebiyatı iyi bilirim diyor. Bu da yeni. Yeni bir yalanı daha, konuştukça batıyor. Buyurun 'Süleymaniye'de bayram namazı' diyor. 'Süleymaniye'de bayram namazı' değil Ekmeleddin, 'Süleymaniye'de bayram sabahı.' Allah allah şuraya bak ya. Pot üstüne pot kırıyor. Şimdi kılavuzu karga olanın... Şimdi ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Allah aşkına böyle bir adam bu ülkede cumhurbaşkanı olabilir mi? Konuştukça görüyorsunuz batıyor. İnanıyorum ki CHP tabanından da MHP tabanından da bu adama oy çıkmaz.

MONŞERDE SİGORTALAR ATTI:
Çekoslavakya devlet başkanı arkadaşım diyor. Yahu Ekmel Çekoslovakya iki ayrı devlet oldu, 21 sene oldu. Yarın da çıkıp Yugoslavya, Sovyetler derse ona da şaşırmayın. Daha seçime 1 hafta var monşerde sigortalar attı.

HUKUK YOLUYLA İNLERİNE GİRİYORUZ:
Önce Gezi ardından 17-25 Aralık dediler. Seçilmiş hükümeti tehdit ettiler. Her türlü ahlaksızlığı yaparak milletin seçtiği hükümeti devirmek istediler. Orada da kalmadılar milletin kurumlarına, kazanımlarına değerlerine taarruz ettiler. Ülkemiz 30 Mart'ta sandığa gitti. Sizler de iradenize, devletinize, hükümetinize sahip çıktınız. Bu hainlere gereken cevabı sandıkta vereceğiz. Sizden aldığımız güç ile biz de şimdi o hainlerden hesap soruyoruz. Ne dedik? İnlerine girilecek inlerine dedik. Şimdi hukuk yolu ile inlerine giriliyor. Ama daha bu işin başı. Bunlardan davacıyız. Beni ve bakanlarımı dinlediler. Bu ülkede operasyon yapmak isteyenler demir yumruğumuzu karşılarında bulur.

TEHDİTLER İŞLEMEDİ:
Biz Hakk'a ve halka teslim olmuşuz. Sizin manşetleriniz, bize işlemez. Sizin tehditleriniz, bize işlemez. Sizin kurşunlarınız, sizin suikast planlarınız, sizin işaret ettiğiniz darağacı yolları, bize işlemez. Allah'a hamdolsun işlemedi. 'Muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar. O manşetler bize tesir etmedi. Nice suikast girişiminde bulundular. O tehditler bizi yolumuzdan çevirmedi.

İSTANBUL'DA SON MİTİNG
Başbakan Erdoğan, 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi İstanbul'daki son mitingini 1 milyon 200 bin metrekarelik alanıyla İstanbul'un en büyük meydanı olan Maltepe Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirdi. Erdoğan 80 metrelik dev platformdan vatandaşlara seslendi.
Erdoğan'ın İstanbul'da mitingini gerçekleştirdiği Maltepe Etkinlik Alanı'na öğleden itibaren gelmeye başlayan vatandaşlar, güvenlik kontrolü ve x-ray cihazlarından geçerek, mitingin yapılacağı alana alındı. Alanda kumanya ve su ikramında bulunulan vatandaşlara, Türk bayrağı ve üzerinde Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafının olduğu flamalar dağıtıldı.
Sahnenin soluna üzerinde "İstanbul sana inanıyor", alanın iki yanına ise "Milletin adamı", "Milli irade milli güç", "Türkiye'nin gücüne güç kat", "Sen nerede biz orada" yazılı, Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu afişler asıldı. Alan Erdoğan'ın seçim logosunun yer aldığı balonlarla süslendi. Miting alanının farklı bölgelerine led ekranlar, sahnenin sağ ve soluna ise iki dev ekran yerleştirildi.
Bir sağlık çadırının oluşturulduğu meydanda, çok sayıda ambulans da hazır bekletildi. Engelli ve yaşlılar için de Erdoğan'ın konuşacağı sahnenin sağında özel bölüm oluşturuldu. Tekerlekli sandalyeleri ile mitingi takip etmeleri sağlanan engelliler için özel tuvaletler alana konuldu. Sahnenin yanında basın mensupları için de platform oluşturuldu.
Erdoğan dün sabah Kocaeli'ye uğurlanırken Üsküdar Kısıklı'daki helikopter pistinin hemen yanındaki yolda kaza meydana geldi. Pistin yanındaki yolda Erdoğan'ı görmek için aniden duran araca, arkadan gelen başka bir otomobil çarptı. Kaza yapan araçları bir süre izleyen Erdoğan olay yerine gitmek istedi. Önemli bir durumun olmadığının aktarılması üzerine helikoptere hareket etti.

VASİYETİM İSTANBUL'A GÖMÜLMEK
Yine muhteşemsin İstanbul. Bu bir veda değil, bir son değil. İnşallah yol arkadaşlarımla birlikte son nefesime kadar İstanbul'da olacağım. Vasiyetim bu şehre gömülmektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Muhteşemsin İstanbul'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN