Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçme ve seçilme yaşı 18'e inmeli'

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 18 yaşındakilere seçme ve seçilme hakkı tanınması gerektiğini söyledi. Kanal 7'de 16 başarılı kadının sorularını yanıtlayan Erdoğan şunları kaydetti:

SEÇME VE SEÇİLME YAŞI:
Ben 18 yaşındaki kişiye seçme ve seçilme hakkı tanıyalım diyorum. Alman'ın 18 yaşındaki gencinin seçme ve seçilme hakkı var da benim ülkemdekinin neden olmasın. Fatih Sultan Mehmet, 21 yaşında karanlık çağı kapatıyor, aydınlık çağı açıyor. Bu bizim ecdadımız.

EVLİLİK PROGRAMLARI:
Parti programımızın öncelikli maddesidir aile. Evlilik programları bürokratik olarak engellerle karşılaşıyorsa bunların kaldırılması için her türlü desteği verebiliriz.

MAHALLE BASKISI:
İletişimde suskunluk sarmalı yani halk arasında mahalle baskısı olarak da ifade edebiliriz. Toplumu bundan kurtarmalıyız. Onun için de özgür medya ifadesi kullanılıyor ama bunu kullananlar bile baskıcı bir medyayı oluşturmanın gayreti içinde oldular.

SOSYAL MEDYA ACIMASIZ:
Sosyal medya acımasız kullanılıyor. Aile mahremiyetimizi duman ediyor. Yasadışı dinlemeler, gözetlemeler ülkemizde sosyal medya ile tehdit oluşturmaya başlamıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçme ve seçilme yaşı 18'e inmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN