Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan: Geçici başbakan olmaz

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Başbakan Baş Danışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, AK Parti ve iktidarın başına geçici bir ismin gelmeyeceğini belirterek "Bu iktidarın başında kim olursa partinin başında kim olursa bu güçlü bir isim olacaktır" dedi. Abdullah Gül'ün partiye dönmesinden daha doğal bir şey olamayacağını da belirten Akdoğan "Abdullah Gül bir bölen olmaz, bir bilen pozisyonundadır" diye konuştu. Akdoğan, aHaber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Seçilmiş cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın belli kriterler ortaya koyduğunu belirten Akdoğan şunları söyledi:
Başbakanımız bir takım kriterler ortaya koyuyor, genel başkan başbakan aynı olacak diyor, milletvekili elbette olması gerekiyor, 3 dönem kuralından bahsediyor. Birileri sanki Başbakanımız bunu belli isimlere endeksli olarak söylüyormuş gibi bir hava estirmeye çalışıyorlar. Öncelikle bunu söylemek lazım burada gelecek kişi geçici olacak, emanetçi olacak düşük profil olacak, şimdilik böyle bir yol yürüyelim sonra bakarız gibi bir yaklaşım son derece yanlıştır.

GÜÇLÜ BİR İSİM

AK Parti Türkiye'nin en büyük siyasi hareketidir ve güçlü bir iktidardır. Bu iktidarın başında kim olursa partinin başında kim olursa bu güçlü bir isim olacaktır. Burada geçici bir iş yapılmaz, gelecek kişi uzun vadeli 2023 hedefini ve diğer hedefleri gerçekleştirecek azme, dirayete ve heyecana sahip olacak bir kişi olacaktır. SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: Geçici başbakan olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN