Türkiye'ye yeni muhalefet yakışır

Muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimindeki başarısızlığın bedelini ödemesi gerektiğini belirten Erdoğan "Yeni Türkiye'ye yeni bir muhalefet yakışır. Artık bu kaçınılmaz hale geldi" dedi

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Köşk'e çıkmadan önce son kez katıldığı il başkanları toplantısında çarpıcı mesajlar verdi. Erdoğan şunları söyledi:
77 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI: 28 Ağustos'ta TBMM'de yeminimizi edip, göreve başladığımızda 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. 13 yıl önce AK Parti'nin kuruluş töreninde "Görüşlerine katılmasam dahi bu görüşleri rahatlıkla ifade edebilmeniz için canımı bile vermeye hazırım" demiştim. 12 yıl boyunca işte bu sözün arkasında durduk.
AZINLIKLARA BİZİM KADAR HASSASI YOK: Azınlıklar noktasında dünyada bizim gösterdiğimiz hassasiyeti aynı şekilde gösteren bir başka ülke yoktur. "Türkiye'deki Museviler bizim vatandaşımızdır, kimse onlara yönelik olumsuz bir yaklaşımda bulunamaz, onlar bizim güvencemiz altındadır" dedik. Bizim meselemiz İsrail yönetimiyledir, İsrail halkıyla da değildir.
YEZİDİLERİ DERT EDİNEN TEK TÜRKİYE: Irak'taki Türkmenlerin derdini kendisine dert edinen tek ülke Türkiye. Yezidilerin derdini kendisine dert edinen, kapısını açan tek ülke var, Türkiye. Şu anda yaklaşık 2 bin Yezidi ülkemize girmiş vaziyette. 20 bin kadar da sınır ötesinde, sınırımızda var. Şu ana kadar 120 TIR'ı aştı, bölgeye insani yardım gönderiyoruz.
YENİ TÜRKIYE'YE YENİ MUHALEFET: Yeni Türkiye'ye yeni bir muhalefet yakışır. Artık bu kaçınılmaz hale gelmiştir. Muhalefetin kendisini sorgulamaktan, kendi öz eleştirisini yapmaktan bu aşamadan sonra artık kaçışı yoktur. 10 Ağustos'ta ortaya çıkan hezimeti görmek, Türkiye adına, demokrasi adına, millet adına adımları atmak zorundadır. CHP'ye bakıyorsunuz. Çıkan sonuçtan dolayı kimi kötülüyor? Seçmeni kötülüyor. MHP de aynı şekilde seçmeni aşağılıyor. Bunlara akıl hocalığı yapan Pensilvanya dahi milleti tahkir ediyor, onlara da bedduayı sallıyor. Özeleştiri yok. Anlamaya çalışmak yok. Böyle bir anlayış, Türkiye'de 77 milyon ile asla buluşamadı. Hakaretle, iftirayla, yalanla muhalefet olmaz ve olmuyor.
ORTAK AKILA TABİ OLACAĞIZ: Şu anda partimizin yeniden şekilleneceği bu süreci her kademede istişare yaparak belirliyoruz. Ortak akıl ne diyorsa, Allah'ın izniyle bizler de ona tabi olacağız. Biz kulislerin istikamet çizdiği değil, ilkelerin ve istişare kurallarının istikamet çizdiği bir partiyiz.
VERİLEN OY PARALEL İLE MÜCADELEYE: 30 Mart seçimlerine gidilirken "Pensilvanya" dediğimizde meydanlar coştu. Millet, 30 Mart'ta en çok da paralel ihanet çetesiyle mücadele konusunda bize destek oldu, yetki verdi, görev yükledi. 10 Ağustos seçim sürecinde, millete, "paralel ihanet çetesiyle mücadelenin devam edeceği" sözünü verdik. Alınan oyda bu sözün ağırlığı var.
YENİ BAŞBAKAN DA MÜCADELE EDECEK: Genel başkanlık ve başbakanlık makamına gelecek arkadaşımızın da ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu yapıya, hiçbir şekilde müsamaha göstermemesi hem bizim hem de milletimizin beklentisidir.
BİR KERE ÖLÜN: Paralel ihanet çetesinin hedefi Recep Tayyip Erdoğan, onun ailesi, çalışma arkadaşları, yol arkadaşları değildir. Bu çetenin hedefi istiklalimizdir, bayrağımızdır, vatanımızdır, milletimizdir, bunun böyle bilinmesi lazım. Basit hesaplarla bu mücadeleden asla geri durulamaz. 'Efendim böyle bir şey yaparsak acaba yargıda başımıza bir şey gelir mi?' Ya bir kere ölür bir insan. Her gün ölmenin ne anlamı var?
SEN İŞİNE BAK: (Paralel medya) Şimdi şunun hesabını yapıyor; '15'inden sonra istifa etmek zorundadır.' Git, işine bak ya. Bunlar kılavuzu falan kaybettikleri için ne yapacaklarını bilmiyorlar. Geçen akşam eski Yargıtay başkanlarından bir tanesi çıkmış o da akıllar veriyor. Sen çok akıllar verdin bu ülkede. Senin verdiğin akılların hiçbirisi tutmadı.

"BIRAKIN 10 AĞUSTOS'UN MUTLULUĞUNU YAŞAYALIM"
SÜRECİ ZEDELEYEN MILLETE HAKSIZLIK YAPAR: AK Parti'nin yalpalamasını bekleyenleri sevindirmeyelim, AK Parti bu milletin ve ümmetin umududur. Bu süreci zedeleyen, yaralayan, bu umudu zayıflatan, ülkeye, millete ve tarihe çok büyük haksızlık etmiş olur. Sözlerimle asla hiç kimseyi işaret etmiyorum.
KİMSEYE KOLTUK VERMEK İÇİN KURULMADIK: Partimiz, birilerine genel başkan, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, milletvekili koltuğu vermek için kurulmuş parti değildir.
MEDYA İLE MESAJ VERMEYİZ: Bizim kadromuz karnından konuşan bir kadro değildir. Kadromuz medya üzerinden irtibat kuran bir kadro değildir ve olmayacaktır.
ZAFERİN MUTLULUĞUNU YAŞAYALIM: 11 Ağustos sabahından itibaren bu ülkede muhalefetin hezimetinin konuşulması bekleniyordu. Ama birileri sadece AK Parti'nin geleceğinin tartışılmasını istedi ve bu yönde gayretle devam ediyorlar. Gelin şu 10 Ağustos'un bir heyecanını, bir mutluluğunu yaşayalım. Bunu yaşatmamak için elinden gelen gayreti gösterenler ve bu tuzağa düşenler de var. Arkadaşlar bu tuzağa düşmeyelim.
İKİ HAFTA İÇİN MESAJ: Her bir arkadaşımızın önümüzdeki iki haftayı da bu hassasiyet ve sorumluluk bilinciyle idrak edeceğini biliyorum. Fitnecilerin tuzağına düşmeden, medyanın iştihasına kapılmadan, hasımlarımızı sevindirmeden süreci başarıyla tamama erdireceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye yeni muhalefet yakışır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN