Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Schröder Bodrumlu oldu

Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Almanya Aşağı Saksonya Eyalet Meclisi Milletvekili Mustafa Erkan ile Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi'nde bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 16.8.2014 16:16 Güncelleme Tarihi: 16.8.2014 16:29
Gümüşlük'te bir restoranda gerçekleşen buluşmada Bakan Çavuşoğlu, Schröder ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Schröder'in hem kendilerinin hem de cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın dostu olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Schröder, Türkiye'nin önemini ve Türkiye'nin Avrupa'nın geleceği için önemini en iyi bilen Avrupa'daki siyasetçilerin başında geliyor. Başbakanken de şimdi de bulunduğu her ortamda Türkiye'nin önemini vurguluyor. Schröder, Türkiye'nin, AB üyeliği konusunda AB üyesi ülkelerin ve kendi ülkesinin ahde vefa ilkesine uyması gerektiğini, imzaladıkları anlaşmalara uyulması gerektiğini her platformda söylüyor. Türkiye için değil, Türkiye'nin Avrupa ve AB için önemini anladığı için her platformda bizi anlatıyor."

Schröder'in Bodrum'dan ev aldığını hatırlatan Çavuşoğlu, "Kendisi artık ev sahibi. Artık biz onun misafiriyiz" dedi.

"Türkiye'nin AB'ye üye olması için başarılar diliyorum"

Schröder ise cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştüğünü belirtti.

Erdoğan'dan, "Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan" diye bahseden Schröder, "Kendisi ile telefon görüşmesi yaptım, tebrik ettim. 'Eski dost ve arkadaşız' diye hitap ettim kendisine. Arkadaşlığımız halen sürüyor. Sayın Cumhurbaşkanına artık Bodrumlu olduğumu ilettim" dedi.

Bodrum'a tatile geldiği zaman çok mutlu olduğunu dile getiren Schröder, şöyle konuştu:

"Eski dostum ve arkadaşım Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Bodrum'da buluşmak beni çok sevindirdi. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile tanıştığım için de mutlu oldum. Türkiye'nin AB'ye üye olması için başarılar diliyorum. Bu kadroyla Türkiye doğru yolda ilerliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Schröder Bodrumlu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN