Kurultay provası Hacıbektaş'ta yapıldı

Kılıçdaroğlu ve Sarıgül'ün yan yana olduğu Hacıbektaş şenliklerinde Feyzioğlu, tribünde oturdu ve adeta adaylık sinyali verdi

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından kurultay kazanının kaynadığı CHP'de adı genel başkan adayları arasında geçen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, adaylık sinyalini Hacıbektaş şenliklerinde verdi. CHP liderine Hacıbektaş'ta 'hodri meydan' diye Feyzioğlu, şenliklerin yapıldığı salona yoğun alkışlar arasında girdi. Sanatçı Musa Eroğlu ile birlikte salona giren Feyzioğlu uzun süre tribünleri selamladı. Feyzioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül ile protokolde oturmak yerine tribünde oturmayı tercih etti. Feyzioğlu, etkinlikleri başladıktan 1 saat sonra protokole gelip Kılıçdaroğlu ile tokalaştı ve ardından yeniden tribüne döndü. Kılıçdaroğlu, 51. ulusal ve 25. Uluslararası Hacıbektaş i Veli'yi anma etkinliklerine eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldı. Kılıçdaroğlu'na, Gürsel Tekin, bazı genel başkan yardımcıları ve Mustafa Sarıgül ile yine çok sayıda İstanbul İlçe Belediye başkanı eşlik etti. Etkinliklerin yapıldığı Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi'nin açılışını Sarıgül'le birlikte yapan Kılıçdaroğlu, törende şunları söyledi:

SARIGÜL'LE YAN YANA
"Bugün Müslüman coğrafyası kan ağlıyor. Suriye'de, Irak'ta Allahu Ekber diyerek kafa kesen, cami, türbe yıkan, Kur'an-ı Kerim'i yakan ve tüm vahşeti de din adına yaptıklarını iddia eden zalimlerin, Mevlana'yı, Yunus Emre'yi, Hacı Bektaş Veli'yi tanısalardı, onların sevgisini, aşkını muhabbetini bilselerdi, bunu yapmazlardı. Unutmayalım, aynı dine inanan iki insanın birbirini öldürdüğü günümüzde, aslan ve ceylanı aynı kucakta tutan Hacı Bektaşı Veli'den alacağımız çok ders vardır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurultay provası Hacıbektaş'ta yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN