Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongreye lider değil misyon damga vuracak

Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasının ardından AK Parti'nin yeni genel başkanının seçileceği 27 Ağustos'taki kongrede yeni döneme vurgu yapılacak. Slogan ve şarkı da temaya uygun olacak

Giriş Tarihi: 19.8.2014
AK Parti'de 27 Ağustos'ta gerçekleştirilecek 1. Olağanüstü Kongre'nin detayları netleşmeye başladı. Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılacak kongre, bugüne kadar yapılan kongrelerden çok farklı olacak. Kongre lider temalı değil geçişi simgeleyen, misyon temalı olacak. Recep Tayyip Erdoğan'ın 12. Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından yeni genel başkanını seçmek için kongreye giden AK Parti'de kongre çalışmaları hız kazandı. Ankara Arena Spor Salonu'nda gelecek hafta Erdoğan'ın yemin töreninden bir gün önce yapılacak kongre, diğer kongrelerden farklı olacak.
GENEL BAŞKAN OLARAK SON KEZ KONUŞACAK: Kongre'de Tayyip Erdoğan Genel Başkan olarak son kez partilere seslenecek. Tek adayla gidilmesi beklenen kongrede Erdoğan'dan sonra hem Başbakanlık hem de Genel Başkanlık koltuğuna oturacak genel başkan adayı da bir konuşma yapacak. Salonda genel başkan adayının yanı sıra Erdoğan'ın da fotoğrafı yer alacak.
MİSYON TEMALI KONGRE: İlk kez lider temalı değil AK Parti'nin misyonuna, geçiş ve yeni döneme vurgu yapan bir kongre olacak. Bu salondaki pankartlara, sloganlara da yansıyacak. Kongre için yeni sloganlar hazırlanacak. Yine kongre için özel bir şarkı yapılacak.
DELEGELERE SEMBOLİK HEDİYE: AK Parti için büyük önem taşıyan kongrede delegelere küçük ama sembolik hediye verilecek. Bu hediyenin kalem, çanta gibi günün anlamını taşıyan bir hediye olması planlanırken bu konuda karar bu hafta verilecek.

'HEP BİRLİKTE'
ENGELLİLER İÇİN ÖZEL GİRİŞ: Kongrede engelli vatandaşlar için özel bir giriş ve tuvaletler olacak. İçeriye giremeyen delegeler ve partililer için dışarıda dev ekranlar kurulacak. Burada çay ve kahve ikramı da yapılacak.
DAVETİYELER BU HAFTA GÖNDERİLECEK: Kongreye ilişkin basılacak davetiye de sade olacak. Davetiyenin üzerinde AK Parti'nin yeni dönemine vurgu yapan 'Hep birlikte yeni Türkiye' sloganı yer alacak. Davetiyeler, muhalefet başta olmak üzere siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine gönderilecek.

'KONGREDEN DAHA GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ'
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, kongrenin 30 bin kişinin katılacağı bir demokrasi şöleni olacağını belirterek şunları söyledi: "Kısa süre içinde yerel seçimler yapıldı. Ardından cumhurbaşkanımızı seçtik. Şimdi de kongreye gidiyoruz. Genel başkanımız ve başbakanımızı seçeceğiz. Bununla ilgili istişareler devam ediyor. İktidar sorumluluğu taşıyan cumhurbaşkanını seçmiş ve yoluna güçlü bir şekilde devam edecek AK Parti'nin kongresini en iyi şekilde yapacağız. Bu kongre AK Parti'nin bugüne kadar yaptıklarını yeniden taçlandıracağı, ağır sorumlulukların tekrar yüklenildiği, Türkiye Cumhuriyeti'nin önce 2015, ardından 2023, 2053 ve 2071'e giderken güçlenerek yoluna devam ettiği bir kongre olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongreye lider değil misyon damga vuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN