Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bedrettin Dalan'ın talebi reddedildi

Giriş Tarihi: 20.8.2014 17:38

Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan’ın, dava kapsamında hakkında çıkarılan yakalama kararının kaldırılması ve beraat talebi reddedildi.

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ın avukatı Celal Ülgen'in, İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı yakalama kararının kaldırılması talebi yaklaşık 1 ay sonra reddedildi. Avukat Ülgen'in müvekkili hakkında beraat kararı verilmesi talebinin de reddedildiği belirtildi. Mahkeme, Dalan'ın savunmasının delil mahiyetinde olduğunu, bu nedenle savunma yapmadan beraat kararı verilmesinin hukuka uygun olmadığını kaydetti.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA


Yakalama kararının kaldırılması talebi ise "Yakalanması halinde sanığın mahkeme huzurunda savunmasının alınmasından sonra yargılama, dosya kapsamındaki deliller, bilgi belgeler ile savunmanın içeriği dikkate alınarak üzerine atılı suçlarla ilgili serbest bırakılması veya tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesi gerektiği" gerekçesiyle reddildi.

Dalan'ın Türkiye'ye gelmesi durumunda bu suçtan tutuklanmayacağı konusunda kendisine yasal güvence belgesi verilmesi talebini de mahkeme kabul etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedrettin Dalan'ın talebi reddedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN