Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'na babaannesinin ettiği dua

Yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun babaannesinin ettiği dua: Dünyalar ayaklarına gele, herkes sana akıl danışa...

Giriş Tarihi: 21.8.2014 22:13 Güncelleme Tarihi: 21.8.2014 22:16
AK Parti yeni Genel Başkanı ve Türkiye'nin Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu'nun yaşam öyküsü oldukça çarpıcı. Başbakanlık Başdanışmanlığından, Başbakanlığa uzanması beklenen yolu çocuk yaşlarda itibaren zorluklarla geçti. Davutoğlu, hastaneye yetiştirilemeyen annesi Memnune Hanım'ı kaybettiğinde henüz 4 yaşındaydı.

Başbakan Davutoğlu'nun hayat hikayesinden en etkileyici anılardan birisi de babaanesinin ona ettiği duaydı.

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN HAYAT HİKAYESİNDEN O BÖLÜM:

Fatih'teki evde babaanne, baba, amca hep birlikte oturdular. Canı kadar sevdiği babaannesi onun için, "Oğlun ola kızın ola. Oğlunla ordu, kızınla oba olasın. Koç koç oğlanların ardına düşe, dünyalar ayaklarına gele, herkes sana akıl danışa" diye dua ederdi.

Davutoğlu bu duayı da, "Sabah okula giderken, babam işe giderken hepimiz sıraya girer babaannemin elini öperdik. Bu, babaannem 95 yaşında ölene kadar aksamadı. Şimdi de o duaların bereketini her zaman hissediyorum' sözleriyle hatırlatmıştı. Hala Nilüfer Özlü, bir televizyon programında yeğenini anlatırken gözyaşlarını tutamamıştı. Hala Özlü "4 yaşında öksüz kaldı. Çok zorluklarla büyüttük. 4 kardeşlerdi. Annesi aniden öldü. Ama elhamdülillah annemim duası onu bu derecelere getirdi" sözleri ile yeğenini anlatmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'na babaannesinin ettiği dua
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN