Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri'nden çok sert açıklama

Giriş Tarihi: 21.8.2014 12:03 Güncelleme Tarihi: 21.8.2014 13:30

Dışişleri Bakanlığı'ndan bugün bir gazetede yer alan Süleyman Şah Türbesi IŞİD'e verilecek iddialarına ilişkin yapılan açıklamada "Asılsız iddialar büyük bir sorumsuzluk örneği" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin yurt dışındaki tek toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'nin Musul Başkonsolosluğu personelinin serbest bırakılması karşılığında Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne verileceği iddiasına ilişkin, "Musul Başkonsolosluğu personelinin rehin alınması konusu? etrafında ortaya atılan asılsız iddialar büyük bir sorumsuzluk örneğidir" açıklamasını yaptı.

Basında bugün çıkan iddialar hakkında Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada, "asılsız iddiaların büyük bir sorumsuzluk örneği olduğu" vurgulandı ve ulusal güvenlik ve vatandaşın selameti gibi konuların istismarının hiçbir şekilde kabul edilebilecek ve basın özgürlüğü çerçevesinde ele alınabilecek bir davranış olmadığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Böylesine hassas bir konuda gazetecilik ve basın ahlakına uygun hareket edilmeli, mesnetsiz, spekülatif ve sorumsuzca yayınlarla kamuoyunun ?yanlış yönlendirilmesinden özenle kaçınılmalıdır.

Tüm basın-yayın kuruluşlarını bu konuda gereken duyarlılığı göstermeye, kamuoyumuzu da bu tür yayınlara itibar etmemeye davet ediyoruz. Musul Başkonsolosluğumuz personelinin en kısa zamanda sağsalim ülkemize dönmelerinin sağlanması için ilgili tüm kuruluşlarımız eşgüdüm halinde çalışmalarını sürdürmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri'nden çok sert açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN