Bakanlar Kurulu toplanıyor

Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında son kez toplanıyor. İç ve dış gelişmelerin ele alınacağı toplantı Başbakanlık Merkez Binada gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 25.8.2014 09:41 Güncelleme Tarihi: 25.8.2014 10:04
AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak gösterilen Ahmet Davutoğlu da Dışişleri Bakanı olarak son kez Bakanlar Kurulu toplantısında yer alacak.

10 Ağustos'ta yapılan seçimlerde halkın seçtiği Cumhurbaşkanı olan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ağustos'ta düzenlenecek olan törenle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den görevi devralacak.

Perşembe günü Başbakanlık görevini bırakacak olan Erdoğan, son defa Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek.

Bakanlar Kurulu, saat 14.00'da Başbakanlık Merkez Binada toplanacak.

Halkoyuyla cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın yerine 27 Ağustos'ta yapılacak olan kongrede AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Bakanlar Kurulu'nda son kez Dışişleri Bakanı olarak yer alacak.

Aynı zamanda 61. Hükümet son Bakanlar Kurulu toplantısını da gerçekleştirmiş olacak. Türkiye'nin 26. Başbakanı olacak Davutoğlu öncülüğündeki 62. Hükümetin kurulması için tüm hızıyla sürdürülen çalışmaların Bakanlar Kurulunda gündeme gelmesi bekleniyor.

İsrail-Filistin gerginliği başta olmak üzere Irak, Suriye ve Ukrayna'da yaşananların kapsamlı bir şekilde ele alınacağı toplantıda çözüm süreci sürerken gelen şehit haberleri ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan gerginlikler de ele alınacak.

Ayrıca Türkiye -AB ilişkileri ve ekonomik gelişmeler de toplantıda masaya yatırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN