Ermenistan sürprizi

Giriş Tarihi: 26.8.2014 11:35

Meclis'te seçilmiş Cumhurbaşkanı ve Başbakan Erdoğan için düzenlenecek yemin töreni için hazırlıklar tamamlandı.

"Seçilmiş" olması dolayısıyla Erdoğan için önceki Cumhurbaşkanlarından farklı bir protokol uygulanacak.

Erdoğan, 28 Ağustos'ta mazbata töreni ve yemin için Keçiören'deki konutundan Meclis'e geçerken, "Cumhurbaşkanlığı korumaları" eşliğinde Çankaya Köşkü'nden gönderilecek makam aracını kullanacak. Bu sırada, henüz yemin etmediği için Cumhurbaşkanlığı forsunun üzeri kapalı olacak.

Haberturk gazetesinden Şerife Güzel'in haberine göre; Meclis'teki yemin töreninden sonra fors açılacak. Erdoğan'ın makam aracına, yeminden sonra Cumhurbaşkanlığı yaveri eşlik edecek. Meclis'teki yemin törenine, ilk kez yabancı devlet başkanları da katılacak. Meclis Başkanlığı, genel kuruldaki özel locada Erdoğan'ın ailesine 30 kişilik yer ayırdı. Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çocukları ve torunlarının, özel locadan yemin törenini izlemesi bekleniyor.


ERMENİSTAN DA İZLEYECEK

Öte yandan yemin ve devir teslim törenini izlemek için temsilci gönderecek devlet ve uluslararası örgüt sayısı 75'e yükseldi. Ermenistan töreni Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan'la izleyecek. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün öğle saatleri itibarıyla törene katılacağını belirten ülke sayısı 67 oldu.

Kaynak: Haberturk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenistan sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN