Türkiye'nin en iyi haber sitesi

77 milyona elimi uzatıyorum

Kongrede tüm partililerden helallik isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün yeni Türkiye'nin doğum günüdür. Bu milletin asla vesayete ihtiyacı yoktur. 77 milyonun her bir ferdine bir kez daha elimi uzatıyorum. Küskünlükleri bir kenara bırakalım

Giriş Tarihi: 28.8.2014
Türkiye'nin 12'nci Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisine veda ettiği AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi'nde "Yeni Türkiye Manifestosu" konuşması yaptı. "Bugün yeni Türkiye'nin doğum günüdür" diyen Erdoğan, "Türkiye'de topluma rağmenciliğin sonu gelmiştir. Yeni Türkiye, çoğulcu bir Türkiye'dir. Üzerinde uzlaşacağı temel değerler daha çok demokrasi, daha çok özgürlüktür. Milletin vesayete, velayete ihtiyacı yoktur" dedi. Seçilmiş Cumhurbaşkanı, "AK Parti bir tek adam partisi değildir" derken, yeni Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun da asla bir emanetçi olmadığını dile getirdi. Tayyip Erdoğan tarihi veda konuşmasında şunları söyledi:

MUSTAFA KEMAL'İN VİZYONU:
AK Parti her zaman ilklerin partisi oldu. Türkiye'ye böyle bir ilki, böyle bir reformu kazandırmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün değişen, sadece şekildir. Öz değişmiyor. Partimizin yüklendiği misyon, hedef ve ideallerimiz değişmiyor. Bugün, sadece ve sadece isimler değişiyor. AK Parti, 13 yıllık bir siyasi parti olsa da, aslında, asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, kutlu bir davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir. Bu harekette Abdülhamit Han'ın dirayeti; Fatih Sultan Mehmet'in kahramanlığı, Osman Gazi'nin basireti; Nurettin Zengi'nin cesareti, Sultan Alparslan'ın imanı vardır. Bu harekette, Gazi Mustafa Kemal'in ufku, vizyonu, hayalleri vardır. Adnan Menderes'in, millet uğruna verilmiş canı vardır. Necmettin Erbakan'ın alın teri, Turgut Özal'ın da emeği vardır. Bu hareket, 14 asır önce Mekke'nin yalçın dağlarına inzal olmuş Allah kelamını, onun alemlere rahmet olarak gönderilmiş nebisini kendisine rehber edinmiş bir harekettir.

HAİNLER SİLİNDİ GİTTİ:
Tarih, davasına ihanet edenlerin onursuzca yok olup gittiğinin örnekleriyle doludur. Onların iftiralarını hiç kimse hatırlamıyor. Okyanus ötesinden gelen telefonlarla istifa edenleri, darbecilerin tehditlerine boyun eğenleri bugün hiç kimse hatırlamıyor. Unutulmaya namzet adaylar da var, onlar da zamanı gelince çöplükteki yerlerini alacak.

ADALET VE KALKINMA MÜCADELESİ:
AK Parti'yi kurduğumuzda, 2 büyük mücadeleyi vermeye azmetmiştik. Birincisi, asırlardır devam eden davamızı değiştirmeye, örselemeye yönelik girişimlere karşı verdiğimiz mücadeleydi. Biz buna adalet mücadelesi dedik. İkincisi de; asırlardır devam eden davamızı yaşatmak ve büyütmek mücadelesiydi. Buna da kalkınma mücadelesi dedik. Hamdolsun bu 2 büyük mücadeleyi de başarıyla bugünlere getirdik.

ARKADAŞINA GÖNDER
77 milyona elimi uzatıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN