Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vefa kongresi

Davutoğlu, Erdoğan'dan genel başkanlık bayrağını alırken yaptığı konuşmada "Bu kadrolar Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber bu yolda yürüyecek. Bu bir veda kongresi değil, vefa kongresidir" dedi

Giriş Tarihi: 28.8.2014
AK Parti'nin 1. Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkan seçilen Ahmet Davutoğlu, Tayyip Erdoğan'ın 12. Cumhurbaşkanı olarak Köşk'e uğurlandığı kongreyi "veda değil vefa kongresi" olarak nitelendirdi. Yeni dönemde yapacaklarını 9 maddelik manifesto ile açıklayan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

VEFA BORCUMUZU BİLİYORUZ:
Sayın Cumhurbaşkanımız bir veda kongresidir dedi. Bu bir veda kongresi değil, bu bir vefa kongresi, ahitleşme kongresi. Cumhurbaşkanımıza vefa borcumuzu ödüyoruz. Bütün kadrolarımız onun dik yürüyüşünün devamı için her şeyi yapmaya hazır ve nazırdır. Bir büyük Yeni Türkiye yürüyüşünün arifesindeyiz. 12 yıllık birikimimiz var. Bu tarihi yürüyüş daha ilk aşamadadır. AK Parti hareketini hedefe ulaştırmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.

ARAMIZA KİMSE FİTNE SOKAMAZ:
Hiçbir güç, hiçbir fitne bu saflara fitne sokamaya gücü yetmeyecektir. Son 12 yıl içinde büyük bir inşa yaptık. 600 yıl önce o zamanlar 100 yaşında olan devletimizin otoritesi parçalanmıştı. O dönemde güçlü bir irade kendini gösterdi. İstanbul'un kapıları bu aziz millete açıldı. 600 yıldan sonra 2001'de Türk devleti büyük çıkmaza girmişti. AK Parti hareketi yeni bir medeniyet ihyası için ayağa kalktı.

YENİ TÜRKİYE'NİN TEMELİ ÖZGÜVEN:
Yeni Türkiye'nin psikolojik temeli özgüvendir. Ulaşımda, sağlıkta büyük başarılar sağlandı. Bu özgüven biz de oldukça, AK Parti kadroları kendine güvendikçe kimse bu yürüyüşe dur diyemeyecek. 2013'teki gezi olayları, 17-25 Aralık kumpasları kuruldu. Çok şey söylediler. 'Bunlar rüya görüyorlar' dediler. Biz bir rüya görüyoruz, yeni bir Türkiye rüyası görüyoruz. Bu rüyayı göremeyenler utansın.

ÖTEKİLEŞTİRME YOK:
Bizim iktidar olduğumuz Türkiye'de kimse ötekileştirilmeyecek. Eşit vatandaşlık kanunu benimsenecektir. Özgürlüğü garanti edilmemiş insanın onur duyması mümkün değil. Özgürlükler AK Parti sorumluluğu altındadır.

ARKADAŞINA GÖNDER
Vefa kongresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN