Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, Azerbaycan yolcusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetine icabetle 2-3 Eylül 2014 tarihinde Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Giriş Tarihi: 30.8.2014 14:56
Söz konusu ziyaret, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 Ağustos 2014 tarihli Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı olarak seçilmelerini takiben yurt dışına yapacakları ilk resmi ziyaretlerden birini teşkil ediyor.

Erdoğan'ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile yapacakları görüşmelerde, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin çeşitli veçheleri ile iki ülke arasındaki işbirliği konularının yanı sıra, Türkiye ve Azerbaycan'ın ortak ilgi alanına giren uluslararası ve bölgesel gelişmelerin ele alınması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde ziyarete ilişki yer alan açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın ziyaretleri, gücünü derin tarihi ve insani bağlardan alan ve iki ülke halklarının ortak çıkarları doğrultusunda her alanda hızla gelişmekte olan örnek nitelikteki Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin daha da ileriye taşınması için önemli bir fırsat oluşturacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, Azerbaycan yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN