Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkomutan'dan Yemen Türküsü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Başkomutan" sıfatıyla Köşk'te verdiği ilk 30 Ağustos Resepsiyonu renkli görüntülere sahne oldu. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın seslendirdiği Yemen Türküsü'ne eşlik eden Erdoğan, davetlilerden büyük alkış aldı

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez 30 Ağustos Resepsiyonu verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın evsahipliğinde gerçekleşen resepsiyon, Köşk'ün bahçesinde 3 bin 500 davetlinin katılımıyla yapıldı. Erdoğan çifti konuklarını tek tek tokalaşarak karşılarken, selamlaşma seremonisi yaklaşık bir saat 40 dakika sürdü. Erdoğan çiftini 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ilk tebrik eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi oldu, onları kuvvet komutanları ve eşleri izledi. Resepsiyona, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın yanı sıra çok sayıda bakan, milletvekili, bürokrat ile iş, spor, sanat ve medya dünyasından isimler katıldı. Muhalefet liderleri ise resepsiyonda bulunmadı. Resepsiyona Mısır ve İsrail'in diplomatik temsilcileri davet edilmedi.

"DOĞRUSU HUŞ'TUR"
Resepsiyona Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı performansı damgasını vurdu. Gazetecilerin ısrarına rağmen "Bu akşam konuşmayacağım" diyen Erdoğan konuklarına bir sürpriz yaptı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilen Yemen Türküsü'ne bir süre eşlik ederken parça içerisinde yer alan ve "Burası Muş'tur" olarak bilinen sözlerin doğrusunun "Huş" olduğunu belirtti. Erdoğan'ın sergilediği canlı performans davetlilerden tam not aldı. Resepsiyondaki ilklerden biri de Erdoğan'ın orgeneralden ere varana kadar TSK'daki tüm rütbeleri temsil eden askerleri, şehit yakınları ve gazileri davet etmesiydi.

"BİZ DE ANALAR AĞLAMASIN İSTİYORUZ"
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, resepsiyonda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Hükümetin çözüm süreciyle terör sorununu çözmek istediğine dikkat çeken Özel,"Biz de analar ağlamasın, şehitler gelmesin istiyoruz. Ülkenin bölünmez, bütünlüğü önemli, bu kırmızı çizgi. Kırmızı çizgiler aşılırsa gerekeni söyleriz" dedi. Org. Özel şöyle devam etti: Ülkenin bölünmez bütünlüğü önemli, bu kırmızı çizgi. Sayın Cumhurbaşkanı da tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet diye kırmızı çizgileri belirtiyor. Bunun içinin nasıl doldurulacağı siyasi otoritenin bileceği bir konu. Yol haritasını görürsek biz de görüşlerimizi paylaşırız. Kırmızı çizgilerimiz aşılırsa gerekeni söyleriz. 30 yıldır bu mücadeleyi biz yürütüyoruz. TSK olarak Cumhurbaşkanı ve Başbakan'la görüşlerimizi her zaman samimi, açık ve net iletiyoruz. PKK bizim hala bölücü terör örgütü. Bir değişiklik yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkomutan'dan Yemen Türküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN