Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Azerbaycan öncesi açıklama

Giriş Tarihi: 2.9.2014 18:41 Güncelleme Tarihi: 2.9.2014 20:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Köşk'e çıktıktan sonra ikinci yurt dışı ziyaretini Azerbaycan'a yapıyor. Esenboğa Havalimanı'da açıklamalarda bulunan Erdoğan, Azerbaycan'ın Türkiye'nin kadim dostu olduğunu belirtti ve iki ülke arasındaki ortak yatırımlara dikkat çekti.

Erdoğan, Azerbaycan ziyareti sonrası NATO ittifakı bünyesinde düzenlenecek Ukrayna'daki gelişmeler ve Türkiye sınırındaki gelişmelerle ilgili toplantıya değindi.

Riga'da düzenlenecek zirveye daha önce Başbakan olarak katıldığını anlatan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak katılacağı yeni zirvede ilgili ülkelere Türkiye'nin tavrını yeniden aktarma fırsatı bulunacağını söyledi.

Erdoğan, Diyarbakır'da düşen uçakta ise sadece bir pilotun bulunduğunu konu hakkında Genelkurmay'ın detaylı açıklama yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla ilgili bir soruya ise kendisinin bir veya iki kez davat edeceğini, bulunduğu makamın duygusallığı kaldıramayacağını davete gelmediği takdirde bir daha davet etmeyeceğini söyledi. Meclis Başkanı'na kitapçığın fırlatılması ve bunun meşru müdafaa olarak görülmesinin 'teşbih hata kabul etmez' dedi ve bunun bir zihniyet meselesi olduğunu söyledi. Erdoğan, "Ben bundan dolayı CHP'nin başındaki zatla ağız dalaşına girecek durumda değiliz.. Gelenlerle görüşmemizi yaparız. Gelmeyenler için ısrar etmek çok da doğru olmaz." dedi. Erdoğan,Hükümette bakanların görev dağılımına ilişkin de "Bize düşen hayırlı olsun" demektir. " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Azerbaycan öncesi açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN