Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Liderlerle dinlemeyi konuşacağım'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC ziyareti öncesi dünya liderlerine açık mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'ye yaptığı ziyaret öncesi havaalanında basın toplantısında Almanya, ABD ve İngiltere'nin Türkiye'yi dinlediği iddialarıyla ilgili konuştu. Erdoğan "Türkiye ile ilgili bu süreci liderlerle bir araya geldiğimizde kendileriyle çok açık, net konuşacağım. Önümüzde NATO Zirvesi var, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu var. Buralarda yapacağımız görüşmelerde bunları tabii liderler olarak da aramızda konuşacağız" dedi.

DÖRDÜNCÜ DALGA DA OLABİLİR

Erdoğan, emniyetteki paralel yapılanmaya yönelik son operasyonla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:"Bundan önce yapılan iki dalgadan sonra, verilen ifadeler vesaire bütün bunlarla beraber, yeni yeni süreç ortaya çıkıyor. Bu da bu sürecin devamı. Belki burada da ortaya çıkacak olan birçok bilgi, belgeyle bunun dördüncü dalgası da olabilir. Sulh Ceza Hakimliği kimleri tutuklar, kimleri bırakır, bunları bilemiyoruz. Süreci sadece takip ediyoruz"

'DÜNYA BARIŞINI TEHDİT EDİYOR'
Erdoğan , bir gazetecinin, Almanya'nın Türkiye'yi dinlediğinin ortaya çıkmasının ardından ABD ve İngiliz istihbaratının da dinleme faaliyetinde bulunduğu iddialarına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı: Bundan önce Amerika Almanya'yı dinlemişti. Bunu hepsi yapıyor. Dolayısıyla neyi, nasıl yaptığı, nasıl deşifre ettikleri bunlar çok çok önemli. Dünya barışını tehdit eden bu eylemi daha kontrol altına alma gibi bir durumları olabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Liderlerle dinlemeyi konuşacağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN