Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel polislerden şok diyaloglar

17-25 Aralık darbe girişimlerinin alt yapı çalışmasını yapan paralel polislerin, bu çalışmalar esnasında özel bir program aracılığıyla yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 2.9.2014 07:55
İstanbul Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturmasının hükümete karşı darbe girişimi olduğu tespiti yapıp, takipsizlik kararı verdi. Paralel polislerin, Spark programı üzerinden Erdoğan dahil tüm bakanları gözaltına almayı konuştukları ortaya çıktı.

Star'dan Kemal Gümüş'ün haberine göre programdaki yazışmalarda oldukça ilginç diyaloglara da rastlandı. Birbiriyle küfürlü konuştuğu gözlenen paralelciler, birbirlerini "tedbir"i elden bırakmama noktasında uyarıyor.

Yazışmalarda özellikle "ulan hıyarağası, her şeyi buradan yazışma! Sen birilerini takip ediyorsan, birileri de burayı takip edebilir" diyaloğu dikkat çekti.

"MESELE DERSANE MESELESİ DEĞİL YEĞEN"


Darbe girişiminde bulunan polislerin kendi aralarında kullandıkları Spark isimli programda yaptıkları yazışmalarda, ilginç itiraflar da yer aldı.

Bir polisin, diğer bir polise "Mesele dershane meselesi değil Yennnnnnn, Sen daha farkına varmadın mı?" diye mesaj gönderdiği, karşı taraftaki polisin de "Her b...ka karışıyor ya a...na koyduğumun, hıyar ağası her şeyi yazışma buradan, sen birilerini takip ediyorsan birileri de burasını takip ediyordur" karşılığı verdiği tespit edildi.

KAYNAK: Star gazete

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel polislerden şok diyaloglar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN