Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'i bize verin ya da sınırdışı edin

Cumhurbaşkanı'ndan, NATO zirvesine giderken kritik mesajlar: Casusluk örgütü kurmuşlar. Merkezi de Pensilvanya... ABD'ye 'Madem stratejik ortağız ya deport edin ya da bize verin' diyoruz.

Muhalefete daveti yaparım. Geldiler geldiler, yoksa kusura bakmasınlar. Genelkurmay Başkanı ile medya üzerinden konuşmam. Çözüm sürecindeki kararlılığımız aynen sürecek.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile bugün yapacağı görüşmenin içeriğine ilişkin önemli ipuçları verdi. Obama ile paralel yapının Pensilvanya'daki liderinin iadesini de konuşacağını belirten Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katılmak üzere Galler'e geçişinde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı:

ABD Başkanı Obama ile görüşmede neler gündeme gelecek?
Irak ve Suriye'deki gelişmeleri, İsrail-Filistin ateşkesinin sürekliliğini ele alacağız. Ayrıca paralel yapı konusu da var.
Paralel yapıyla ilgili Obama'ya ne diyeceksiniz?
Adeta bir casusluk örgütü oluşturmuşlar. Bu işlerin odaklandığı merkez Pensilvanya. Madem stratejik ortağız, siz nasıl bizden zaman zaman bazı teröristleri istiyorsunuz, biz de veriyorsak şu an biz de diyoruz ki, "Ya bunu deport (sınırdışı) edin ya da bize verin." İdare edecekse buradan idare etsin, siyasete soyunacaksa burada soyunsun.

HUKUKİ TEMİZLİK HAREKÂTI


Türkiye'de, "Elde bilgi-belge olmadan ne yapacaksınız?" diyenler var…
Bu ülkenin Başbakan'ı, bakanları dinlendi. Bundan daha büyük belge olur mu? Yazışmalarda, "Dönemin Başbakanı" ifadesi yer alıyor. Kabineler oluşturuldu. Şu anda bütün elektronik cihazları kaçırarak delilleri yok etme noktasındalar.
Paralel yapıyla mücadelede dirençle karşılaşıyor musunuz?
Kendi mensupları dışında görmüyoruz. Bundan sonra da şahsım başta olmak üzere bu işin takipçisi olacağız. Asla taviz vermeyiz. Bu tür olayların bir takvimi olmaz. Hukuki çerçevede bir temizlik harekâtı başlamıştır.
Bir polis şefi, "Tedbir alıyoruz ama arkadan Polis Akademisi'nden Çin ordusu gibi geliyorlar" dedi...
O artık tarih oldu. Polis akademisiydi, polis kolejiydi masaya yatırıyoruz. Buraya bazı yenilikler gelecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'i bize verin ya da sınırdışı edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN